Бюджетний рік наближається до завершення. Іде робота над формуванням бюджету наступного року. Сьогодні завдання полягає в тому, щоб максимально ефективно використовувати наявні фінансові ресурси для реалізації міських бюджетних програм. Про хід реалізації деяких з них та результати співпраці з центральними органами влади міський голова Володимир Буряк проінформував депутатів під час сесії.

Міський голова Володимир Буряк повідомив, що місто активно використовує кредитні ресурси для того, щоб не зупинити реалізації міських програм. На сьогодні вже використано близько 198 мільйонів гривень з кредитної лінії у 500 мільйонів гривень. Володимир Буряк подякував депутатам за прийняття такого рішення. Адже це дозволяє місту продовжувати розвиватися, впроваджувати нові проекти.

– На порядку денному і отримання кредиту Міжнародним аеропортом «Запоріжжя» для забезпечення безперебійного будівництва нового пасажирського терміналу. Це дуже важливий проект для міста. При цьому покривати відсотки по кредиту зможе сам аеропорт, за рахунок власних прибутків, – наголосив Володимир Буряк.

Реалізується і програма «Безпечне місто Запоріжжя». Вже встановлено більше 80 камер відеоспостереження. Завершується будівництво ситуаційного центру. Головне завдання програми – підвищити рівень безпеки у місті, зменшити рівень злочинності.

Зупинився Володимир Буряк і на результатах участі у Дні діалогу з владою, який проводився Асоціацією міст України у Тернополі. Він став продовженням діалогу центральної влади та органів місцевого самоврядування. Засідання було присвячене обговоренню проблемних питань, які є у місцевих громад, у тому числі і Запоріжжя. Це ті питання, які можуть бути вирішені лише на загальнодержавному рівні.

– Головне, що вдалося озвучити проблемні питання, з якими стикнулося Запоріжжя у бюджетному 2018 році. Це проблеми з нестачею освітньої та медичної субвенцій, з коштами на закупівлю життєво необхідних медичних препаратів для діабетиків, хворих на ниркову недостатність, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова наголосив, що діалог центральної влади та органів місцевого самоврядування приносить результат. Підтвердженням цього став той факт, що місто на цьому тижні отримало додаткову державну субвенцію на утримання первинної медицини в обсязі 50 мільйонів гривень. Це одне з тих питань, які Володимир Буряк регулярно піднімав під час зустрічей у Кабінеті Міністрів України.

Володимир Буряк також повідомив, що на сьогоднішній сесії планується погодити інвестиційну програму ТОВ «Вельтум-Запоріжжя». Це дозволить підприємству за власні кошти придбати майже тисячу контейнерів для ТПВ та роздільного збору сміття. Також вже у цьому році підприємство планує придбати для вивезення сміття шість нових машин. Все це має сприяти підвищенню якості послуг по вивезенню сміття.