У Запоріжжі не тільки приводят до ладу тротуари, внутрішньо-квартальні та центральні дороги, але й прокладають нові шляхи. Так, в Олександрівському районі Запоріжжя реконструюють ділянку дороги на вулиці Шкільній, від вулиці Фортечної до вулиці Першої ливарної і далі з виходом на Набережну магістраль.

Асфальтного покриття тут ніколи не було, лише подекуди клаптики, хоча район досить жвавий, навколо багато 9-поверхівок. Тож зараз взялись за будівництво фактично нової дороги, яка ще й виведе стару із тупика в напрямку прибрежної магістралі. До будівництва підходять комплексно – за два роки з’явиться не лише автомагістраль з гарним покриттям, а й тротуари, викладені плиткою, сучасна зелена зона вздовж шляху, встановлення пластикових автодорожніх люків та багато іншого. Передбачена і підготовка місця під розміщення зупинки громадського транспорту. У результаті Запоріжжя отримає облаштовану ділянку сучасної вулиці замість занедбаної території у центрі міста.

Міський голова Володимир Буряк провів виїзну нараду з цього приводу на місці проведення робіт.

Розглянувши існуючі в місті інфраструктурні проекти, прийняли рішення реконструювати цей відрізок вулиці, щоб вона далі виходила на Набережну магістраль. Серед іншого, це дасть нам можливість дещо розвантажити від транспорту сусідні вулиці, – сказав він.

Проект розбитий на два етапи. У перший рік тут планують зробити ділянку від вулиці Фортечної до Першої ливарної з заміною зовнішнього освітлення та повною реконструкцією тротуару. Родзинкою шляху стане велодоріжка, яка в наступному році з’єднається з прибрежною магістраллю, в рамках реконструкції якої від вулиці Глісерної до мостового переходу через р. Мокру Московку також запланована велодоріжка. Так у місті зявиться велика велодистанція.

На другий рік роботи продовжаться від вул. Ливарної до Набережної магістралі. Тут чимало багатоповерхових будинків, синагога, міська стоматологічна поліклініка, загалом – жвавий район, і коли в ньому з’явиться проїзд, це дасть йому «друге дихання», вважає Володимир Буряк.

Дійсно, нова дорога розвантажить вулицю Святого Миколая, проспект Соборний і дасть можливість зберегти ці шляхи. На будівництво нової дороги потрібно більше 20 мільйонів гривень (і частина коштів уже виділена), адже проект досить масштабний.

– Роботи багато, так як на окремих ділянках потрібно буде вирівнювати ландшафт, – розповів голова Олександрівської районної адміністрації Валерій Мостовий. – Тож у цьому році, на першому етапі реконструкції, оскільки твердого покриття тут майже немає, буде покладено перший прошарок асфальту, облаштують дорожні кишені, зупинковий комплекс, тротуар та встановлять стовпи зовнішнього освітлення. На другому – остаточно покладуть другий прошарок афальту і, де потрібно, навіть третій. Дорога ця потрібна, так як буде простіше дістатися в будь-яку точку Олександрівського району.

«ЗС» запитала в місцевих жителів, як вони ставляться до того, що тепер під їхніми вікнами зявиться великий автошлях.

Дід з онуком:

– Дорога тут вже давно потрібна, так як вона вся розбита, і нам, старим, досить важко по ній пересуватися. Добре, що її нарешті стали приводити в порядок.

Тетяна (мешканка району):

– Асфальт, звичайно, потрібно міняти – тут камені і нерівна дорога. Тепер, думаю, буде затишно і зручно тут ходити. А чому б і ні! Потрібно покращувати наше місто і робити це масштабно, а не лише на центральних вулицях. Адже люди не тільки на проспектах живуть, а й тут.

Сергій і Юлія Ходосови (жителі вулиці Шкільної):

– Ми не так часто буваємо за вулицею Фортечною, але ходити тут дуже незручно. Це триває вже досить давно. Дорога теж за останні 5 років дуже розбита, і те, що її роблять – це добре. Можна буде тепер і в лікарню з дитиною спокійніше добиратися, як на машині, так і з коляскою. Адже по ямах дуже незручно нею пересуватися, особливо, коли дитина спить.