Автотранспортні підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, повинні виконувати взяті на себе зобов’язання. Це стосується у тому числі оновлення рухомого складу, його технічного стану, кількості та класності транспорту на маршрутах, перевезення пільговиків. На цьому наголосив сьогодні міський голова Володимир Буряк під час зустрічі з перевізниками.

Головною темою обговорення під час зустрічі міського голови з керівниками АТП стали питання технічного стану автобусів та маршруток, кількості транспорту, які згідно з договором мають виходити на маршрут.

– Влітку більшість скарг запоріжців стосувалися поведінки водіїв, відмови перевозити пільговиків. Хоча виникали питання і з роботою транспорту у вечірній час, вивезенням пасажирів зі спальних районів. Осінь лише розпочалася і ми відзразу бачимо, що почастішали випадки повідомлень щодо незадовільного стану транспорту. Є випадки задимлення, загоряння маршруток. Погіршилася ситуація з обслуговуванням спальних районів, у першу чергу Хортицького, – зазначив Володимир Буряк.

За інформацією управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради, не всі підприємства виконують взяті на себе інвестиційні зобов’язання. Оновлення транспорту, використання автобусів середньої та великої місткості відбувається лише на кількох маршрутах. Також перевізники на значній частині маршрутів випускають на лінію менше автобусів, ніж передбачене договором.

За словами перевізників, менша кількість транспорту пов’язана з тим, що частина автобусів знаходиться на ремонті. Також не вистачає водіїв.

– Не треба мені все пояснювати відсутністю водіїв. Це ваш бізнес, тому ви маєте забезпечувати його роботу. Це стосується як наявності водіїв, так і транспорту. Давайте поговоримо сьогодні навіть не про кількість транспорту, а про його незадовільний технічний стан, – наголосив Володимир Буряк.

Управління з питань транспортного забезпечення регулярно проводить перевірки стану транспорту. Працює спеціальна робоча група, створена за дорученням міського голови. Під час перевірок вже виявлена значна кількість порушень, перевізники отримали приписи їх усунути. Володимир Буряк доручив продовжити перевірки технічного стану громадського транспорту і посилити їх.

Проблеми ж Хортицького району в управлінні транспорту пов’язують з періодичними збоями на маршрутах №№ 10 та 49, у першу чергу зранку та у вечірній час. У випадку нестачі транспорту на них зразу зростає навантаження на інші маршрути. Запоріжці не можуть потрапити на роботу та додому.

– Вас хтось примушував брати участь у конкурсах? Від вас вимагають «заносити» гроші, купувати паливо та запчастини у певних постачальників? Влада втручається у ваш бізнес? Влаштовує фінансові перевірки? Ні. До вас лише одна вимога – виконуйте свої зобов’язання, забезпечуйте перевезення пасажирів на належному рівні. Міська влада не дозволить перевозити пасажирів у незадовільних умовах та на несправному транспорті. Контроль за цим – завдання управління транспорту, – заявив Володимир Буряк.