У дитячому садку №186 Вознесенівського району у розпалі будівельні роботи, адже він повинен бути готовий до середини жовтня. За словами директора департаменту освіти і науки Юлії Погребняк, сьогодні в нашому місті своєї черги в дошкільні заклади чекають більше 1500 діток.

Дитячий садок № 186 не працював з грудня 2012 року через руйнування будівлі – він фактично став нічийним, і гроші в його ремонт не вкладалися. Вихованці саду були розподілені до інших садків міста, створюючи перевантаження в групах.

У 2015 році за підтримки Запорізької міської ради реконструкція садка відновилася. Будівельникам довелося піднімати будівлю з руїни. Більше того, цей садок стане одним з найбільш зразкових і сучасних у Запоріжжі: з прогумованим дитячим майданчиком, зі своєю літньою сценою, із цілим комплексом для фізичного і творчого розвитку дітей. І, що найголовніше – тут буде свій індивідуальний тепловий пункт, а це – суттєва економія енергоресурсів.

Головний інженер «СКГ« Базис» Геннадій Титомир розповів «ЗС», що робочі та технічний персонал з особливим світлим почуттям будують дитячий садок. Це не чергове будівництво, все тут робиться для дітей, тому вони підходять до справи дуже відповідально й професійно.

«Чимало труднощів було через те, що довелося виконувати багато робіт, не передбачених проектом, але вони необхідні. Ми повністю посилили праве крило будівлі, частково – ліве, стягували конструкцію металевими швелерами, щоб не було просідання будівлі. До кінця 2015 року були зроблені всі внутрішні комунікації, частково виконано утеплення без фарбування, а в цьому році ми приступили до завершальних робіт.

У дитячому садку № 186 проектант дуже серйозно підійшов до питання термомодернізації та вентиляції будівлі. Такого сучасного рішення в плані вентиляції в інших дитячих садах точно не використовували. Замінено всі комунікації: каналізацію, водогін, теплотрасу. У будівлі зроблено посилене утеплення, підлогу з підігрівом в ігрових кімнатах. Для ремонту підбиралися спеціальні гіпоалергенні матеріали», – розповів Геннадій Титомир.

Проконтролювати хід робіт у дитячому садку приїхав навіть міський голова Володимир Буряк.

«Реконструкція дитячого садка №186 має бути прикладом хазяйського підходу в даній галузі. Об’єкт знаходиться на стадії завершення, і його запуск у жовтні вирішить проблему черг до дитячих садків у Вознесенівському районі. Що стосується черг по всьому місту, то плани наші амбітні, але реальні – це повна ліквідація черги до дитячих дошкільних установ за два роки.

Що ми плануємо зробити? У нинішньому навчальному році плануємо відкрити 15 нових груп для 355 дітей і відновити ще 9 груп для 150 дітей.

Ми також зменшимо чергу до дитсадків на 259 діток за рахунок 7-ми нових дитячих закладів, які з’явилися в комунальній власності міста внаслідок їх передачі комбінатом «Запоріжсталь».

Крім цього, ми почали відновлення й ремонти в 4-х закритих занедбаних дитячих садках. В цілому ж до кінця нового навчального року ми плануємо відкрити додатково близько 40-45 груп, де зможуть займатися понад 700 дітей», – заявив Володимир Буряк.

Марина БОТНАРЕВА, фото Володимира ШЕРЕМЕТА