Другий Запорізький «Еко Форум» відбудеться у виставковому центрі «Козак-Палац» з 30 травня по 1 червня. У його програмі виставка екологічних проектів і програм, конференції, презентації, семінари, майстер-класи. Зараз йде активна підготовка до цієї масштабної події в нашому місті.

На днях у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулася зустріч членів організаційного комітету «Еко Форуму» з представниками вищих навчальних закладів Запоріжжя. Голова оргкомітету «Еко Форуму» Валерій Еделєв запросив представників науки до співпраці.

– За складом учасників, змістом, кількістю спікерів та іноземних гостей цей «Еко Форум» буде масштабнішим, ніж тогорічний. Очікуємо делегації з Франції, Фінляндії, Німеччини, Ізраїлю, Канади, – повідомив він. – Сьогодні з нашими провідними ВНЗ обговорюємо можливість їхньої участі в «Еко Форумі», зокрема мова йде про участь спікерів кафедр екології з доповідями з основних напрямків роботи «Еко Форуму», участь студентів-волонтерів (у тому числі тих, хто вільно володіє англійською), а також виготовлення університетами своїх презентаційних банерів і відеороликів.

Також Валерій Еделєв розповів про новації «Еко Форуму-2018». Цього року на відвідувачів уже традиційно чекає виставка екологічних проектів від великих промислових компаній, малого та середнього бізнесу, комунальних підприємств, науково-дослідних інститутів.

Географія учасників та гостей «Еко Форуму-2018» розшириться: до Запоріжжя завітають представники Австрії, Німеччини, КНР, Франції, Ізраїля, Фінляндії, Данії.

У програмі форуму – змістовні заходи для промисловців та підприємництва, освітян та науковців, студентства та школярів, а також – всіх небайдужих до питань екології громадян.

Серед акцентів цьогорічного заходу – концепція «Зелений офіс». Це тема екологічної відповідальністі малого та середнього бізнесу шляхом максимального збереження ресурсів та зменшення кількості відходів.

Активну участь в «Еко Форумі» планують взяти представники об’єднаних територіальних громад області, що презентують об’єкти зеленого туризму та екопродукти власного виробництва.

Одним із наймасштабніших заходів «Еко Форуму» обіцяє стати конференція до 60-річчя Запорізького міського дитячого ботанічного саду.

Вперше у Запоріжжі у рамках «Еко Форуму» відбудеться театралізована презентація всесвітньо відомого експерименту німецького фізика XVII ст. Отто фон Герике «Магдебурзькі півкулі», присвячена 10-річчю співпраці між Запоріжжям та Магдебургом.

Також у програмі – тематична виставка фотохудожників з усієї України, Всеукраїнський конкурс студентських проектів з екології та енергоменеджменту.

Презентація «Еко Форуму-2018» починається

4 травня в сесійній залі мерії відбулося розширене засідання оргкомітету «Еко Форуму-2018», де була представлена ??перший варіант його відеопрезентації.

Голова оргкомітету «Валерій Еделєв розповів, що було направлено запрошення для участі депутатам Верховної Ради з профільної комісії, 23 науково-дослідницьким інститутам, 9 міським радам міст-побратимів Запоріжжя, посольствам 21 країни. За попередніми даними у Форумі візьмуть участь 70 спікерів з України та зарубіжжя. Але остаточно склад учасників форуму буде відомий лише 20 травня.

Серед основних тем, які будуть розглянуті в рамках «Еко-форуму» – реформування системи управління природоохоронної діяльності, охорона повітряного і водного басейнів, технології та обладнання з очищення води, система контролю і моніторингу стану навколишнього природного середовища, переробка промислових і побутових відходів, енергетичний потенціал відходів, використання вторинної сировини, боротьба з карантинними рослинами, енергозбереження та енергоефективність.