Під час повномасштабної війни рф проти України на окупованих територіях було зафіксовано випадки колаборації, – розповів голова ЗОВА Олександр Старух в ефірі одного з телеканалів.

Попри тиск з боку окупантів, там, за можливості, продовжують працювати комунальні заклади, які підконтрольні Україні та прагнуть забезпечувати постачання послуг місцевим жителям. Одними з тих, хто не може залишити свою роботу, є працівники ЗАЕС, від роботи яких залежить безпека всього світу.

Взагалі ситуація у Енергодарі складна. Міський голова Дмитро Орлов та його команда працюють у Запоріжжі та вирішують проблеми у межах можливостей. До міста важко доставити запчастини та проводити кваліфіковані роботи.

У Мелітополі, після скоординованого удару по позиціям окупантів, загарбники почали переховувати техніку у населених пунктах, біля житлових приміщень, фактично ховатися за цивільним населенням.

Також керівник ЗОВА розповів про хід евакуації. Через Запоріжжя не припиняється потік людей, які рятуються з тимчасово окупованих територій та населених пунктів на лінії зіткнення.

– З зони бойових дій важко евакуюватися. Людям постійно рекомендують робити це завчасно та організовують виїзд. Постріляли, потім немає пострілів, люди повертаються на свої городи і їх знову необхідно вивозити. З тимчасово окупованих територій можливість виїхати є, хоч і ситуація не проста. Пам’ятаємо, як виходив Маріуполь, переважна частина через Запоріжжя. Там були затримки до 5 діб, людей використовували як живий щит. Зараз, буває, вимагають гроші, – повідомив керівник ЗОВА.

У населених пунктах з активними бойовими діями було евакуйовано більшу частину населення. Залишаються переважно літні люди, які не хочуть виїжджати. Обласна влада рекомендує евакуюватися в обов’язковому порядку.

____

Посилання на наш Телеграм-канал