Перший міжнародний фестиваль-конкурс авторів і виконавців української ліричної пісні й українського романсу «Співоча Україна» триває. Автором і президентом проекту є запорізький митець Олександр Житомирський. Статус міжнародного фестиваль отримав тому, що його організатори – представники двох держав: України й Ізраїлю.

Фестиваль проходитиме в чотири етапи. Перший тур – конкурс поетів, які пишуть вірші для майбутніх романсів і пісень, другий – композиторський: учасникам запропонують написати пісні та романси на відібрані в першому турі вірші. Третій – виконавський, де учасники-співаки зможуть вибрати й виконати будь-яку з пісень-переможниць. Четвертий тур – образотворчий: художники й фотохудожники зможуть створити образи нових пісень. Також у рамках фестивалю проводитимуться майстер-класи за участю гостей та учасників, концерти й творчі зустрічі.

У журі фестивалю – десять суддів: п’ятеро з України й п’ятеро з Ізраїлю. Причому члени журі мають право також брати участь у конкурсах, але задля об’єктивності членів журі з України оцінюють в Ізраїлі, а з Ізраїлю – в Україні.

Уже надійшло приємне повідомлення: перший (поетичний) тур завершився. Результати його наступні.

Журі в Україні вирішило, що перше місце посіли поети Валентина Чайковська (Ізраїль, місто Рішон ле-Ціон) і Михайло Буряк (Україна, смт Комишуваха Оріхівського району Запорізької області); друге – Олена Якимецька (Олена Квітень); третє – Лілія Клименко (обидві з України, з міста Запоріжжя).

Журі в Ізраїлі присудило перше місце поетам Пилипу Юрику (Україна, місто Запоріжжя) та Олександрі Романенко (Ізраїль); друге – Людмилі Пуляєвій-Чижовій і Геннадію Сиваку; третє – Ларисі Борисенко, Юрію Поліському, Стасу Фішелю. Спеціальною подякою відзначені (четверте місце) – Марія Фуксман і Діана Ческис (усі – з Ізраїлю).

Журі в Україні очолила поетеса, член Національної спілки письменників України Ганна Лупинос. Членами журі стали голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України, член оргкомітету фестивалю Наталя Кузьменко, відповідальний секретар ЗОО НСЖУ Валентина Манжура, літератор, голова літоб’єднання імені Миколи Лиходіда Лорина Тесленко, член Національних спілок письменників і журналістів України Пилип Юрик.

В Ізраїлі членами журі на чолі з літератором, членом Національної спілки письменників України й Спілки письменників Ізраїлю Ігорем Барахом стали письменниця й перекладач Фріда Шутман, президент фестивалю “Співоча Україна”, літератор, член Національної спілки журналістів України Олександр Житомирський, поетеса, член Національної спілки письменників України, Спілки письменників Ізраїлю та Міжнародної гільдії письменників, голова літоб’єднання міста Рішон ле-Ціон Валентина Чайковська й літератор, редактор літературного журналу Ася Тепловодська.

Програма конкурсу розрахована на два роки. Фінальні гала-концерти з нагородженням переможців відбудуться в містах-побратимах Запоріжжі й Ашдоді, заключний – у Києві.

Засновники фестивалю – Благодійний фонд «Центр національних культур та суспільної моралі «Ми – українські», компанія з культури муніципалітету міста Ашдод (Ізраїль), Всеізраїльське об’єднання вихідців з України. Підтримали фестиваль Запорізька обласна рада, облдержадміністрація, Запорізька міська рада та обласна організація Національної спілки журналістів України.

Вірші переможців і лауреатів поетичного конкурсу будуть надруковані в окремому збірнику.

ВІРА СЕРЕДА