За даними регіонального штабу з питань соціального забезпечення та тимчасового розміщення сімей та переселенців із зони проведення АТО, зараз у  Запорізькій області проживають 68514 вимушених переселенців, з них 9600 чоловіків, 20967 жінок, 17239 дітей, 20908 пенсіонерів та інвалідів. У середньому з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО щоденно в Запоріжжя прибувають до 10-15 осіб.

У той же час, до свого постійного місця проживання повернулися  близько семи тисяч осіб, які вимушено перебували на території Запорізького краю. Як правило, найбільше до регіону прибувають жінки та діти. Певна кількість переселенців залишилася жити в Запорізькій області, люди влаштувалися на роботу, знайшли постійну домівку, деякі розпочали власний бізнес.

Наразі в області є вільні місця для поселення. На сьогодні в модульному містечку міста Запоріжжя залишається ще 177 вільних місць. Також вимушені переселенці отримують житло в гуртожитках міст та сіл. Загалом  в області у гуртожитках та модульному містечку налічується близько 330 вільних місць для поселення. Регіональний штаб з питань соціального забезпечення та тимчасового розміщення сімей та переселенців із зони проведення АТО, що  функціонує при Головному управлінні ДСНС України в Запорізькій області, співпрацює з товариством Червоного Хреста, місцевим центром допомоги вимушеним переселенцям, міжнародними організаціями та волонтерами.

Днями проблеми та перспективи соціальної та економічної адаптації  внутрішньо переміщених осіб обговорили учасники «круглого столу», організованого Проектом «ПРОМІС» та запорізькою владою. Справа в тому, що в Запорізькій, Вінницькій,  Івано-Франківській та Полтавській областях у рамках Проекту Федерації канадських муніципалітетів «Партнерство для розвитку міст» було проведено дослідження, та на його основі  вироблено практичні рекомендації щодо вдосконалення соціальної та економічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначила автор дослідження – доктор географічних наук Валентина Смаль, через використання різних методик у статистиці стосовно внутрішніх переселенців фігурують різні дані. Тому, на думку вченої, треба навести лад у статистиці, щоб мати картину в розрізі віку, статі, потреб у навчанні та працевлаштуванні. Тільки на основі достовірної інформації можна виробити стратегію  адаптації  внутрішньо переміщених осіб.

За останніми даними, Запорізька область є однією з найбільш насичених за концентрацією вимушених переселенців і посідає п’яте місце серед регіонів України. Із загальної кількості приблизно 40 відсотків оселилися в Запоріжжі.