Кількість хворих на коронавірус в Запоріжжі продовжує стрімко зростати

З 9 квітня за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «червоний» рівень епідемічної небезпеки ввели по всій території Запорізької області. Хвороба долається обмеженням соціальних контактів. Тож ситуація залежить від кожного з нас.

Хворих все більше

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 15 квітня у Запорізькій області зареєстровано 87 954 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. В тому числі серед захворілих 4 623 дітей та 4 665 медичний працівник. 14 квітня за добу зареєстровано 1015 нових випадків захворювання, в місті Запоріжжя – 639. Продовжує лікуватись 15 114 хворих. Госпіталізовано 1358 осіб, амбулаторно лікується 13 756 хворих на коронавірусну інфекцію. В області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 71 187 осіб. За добу одужало 147 осіб, в Запоріжжі – 30. З початку пандемії у Запорізькій області від COVID-19 померло 1650 людей, в Запоріжжі – 1017, із них за останню добу – 15.

На території Запорізької області зараз активно циркулює «британський» штам коронавірусу. Лабораторне підтвердження цього отримали 5 квітня зі столиці. Заступник гендиректора Запорізького обласного лабораторного центру Олександр Мащак повідомив, що захворюваність на COVID-19 у регіоні зростає останні 2 тижні і збільшилася в 1,6 раза.

Коронавірус не шкодує молодих

Через високий рівень захворюваності на коронавірус у Запоріжжі в лікарнях зменшилася кількість вільних ліжкомісць. Фактично всі пацієнти, які потрапляють до лікарень, потребують кисневої підтримки.

У 7-й міській лікарні зі 160 ліжок залишилось вільних лише 13. Медики кажуть, протягом останнього часу смертельний вірус вражає не лише людей похилого віку, але й молодь. В реанімації – 6 пацієнтів у вкрай тяжкому стані. Змоги дихати самостійно у них вже немає – ковід уразив легені кожного майже на 100%. Дихати хворим допомагають апарати штучної вентиляції легень.

Заступник директора КНП Міська лікарня №7 Марина Скрипник розповіла, що останнім часом до лікарні потрапляють пацієнти, середній вік яких – від 30 до 50 років.

– Є і старші, але зараз ковід дуже помолодшав. Найбільше вражаються легені. Є вкрай важкі пацієнти. Але ми боремося за кожного, – зазначила вона.

Критична ситуація і в реанімації 9-ї міської лікарні. Тут замість номінальних 18 ковідних ліжок розгорнуто вдвічі більше. Усі пацієнти, за словами лікарів, – стабільно тяжкі. Кожен з них потребує пильного нагляду та постійного корегування лікування, аби не проґавити ускладнення. Але серед усіх цих проблем найбільша – брак медичного персоналу.

– Медичний персонал виснажений. Можна сказати, що з весни минулого року ми працюємо в режимі «воєнних дій». Хворі надходять вкрай важкі, потребують постійного корегування тактики лікування. Лікарі працюють добу через добу. Але гостро відчувається нестача середнього і молодшого медичного персоналу, – розповів заввідділення анестезіології КНП «Міська лікарня №9» Олександр Вєдєнєєв.

Схожа ситуація і в 6-й міській лікарні. Усі 200 ліжок там заповнені тяжкими та середньої тяжкості хворими на коронавірус. Продовжують лікуватись і ті, хто вже поборов ковід, але все ще залежать від кисню.

Медики зазначають, що працюють на межі, адже з кожним днем пацієнтів стає дедалі більше, а виписуються одиниці. Крім того, вірус постійно мутує, і нові штами швидше вражають, передусім легені та інші органи.

Тож, аби не поповнити і до того невтішну статистику хворих, медики вкотре закликають дотримуватися карантинних обмежень, одягати маски в громадських місцях, користуватись антисептиком, за перших симптомів вірусної хвороби терміново звертатись до сімейного лікаря. Адже COVID-19 – це не просто вірус, це смертельна хвороба, яка щодня вбиває десятки людей.

За кілька тижнів у Запоріжжі в лікарнях розгорнули понад 400 додаткових ліжок, підключених до кисню. Для лікування хворих на коронавірус постійно закуповується необхідне обладнання, медикаменти, деззасоби.

З минулого тижня у Запоріжжі намагалися знизити рівень захворюваності, ввели більш жорсткі обмеження, але, на жаль, кількість хворих продовжує збільшуватись. Єдиний шлях – жорсткий карантин і тотальне дотримання його вимог.

Цього тижня в місті посилили карантин. Зокрема, ввели нові обмеження щодо роботи транспорту, літніх майданчиків кафе, проведення масових заходів в парках і скверах. Так, зараз громадський транспорт перевозить пасажирів лише в години пік.

Окрім цього, відучора учні молодших класів, як і до цього старшокласники, перейшли на дистанційне навчання. Роботу громадського транспорту обмежили також і в області. Так, сполучення з низкою міст взагалі припинене, на інших перевезення здійснюють лише за наявності спеціальних довідок. З завтрашнього дня спеціальні перепустки знадобляться запоріжцям і для проїзду в міському транспорті Запоріжжя.

Читайте також:  В Україні циркулює понад 30 різних штамів коронавірусу