Нещодавно заступник міського голови Анатолій Пустоваров разом з учнями 20-ї середньої школи, що на бульварі Шевченка – єдиної в місті з екологічним профілем, взяв участь у тренінгу з проведення енергоаудиту. Вчила новій справі викладач-тренер спільного українсько-німецького проекту «Школа енергії» Юлія Забєліна.

Триденний тренінг, що проводиться у 20-й школі, є частиною освітнього проекту німецької неурядової організації «Німецьке товариство міжнародного розвитку GIZ», у рамках якого запорізька школа пройшла відбірковий тур серед 20 шкіл, відібраних німецькими партнерами в Україні, у спільному українсько-німецькому проекті «Школа енергії».

– Головне – формування у дітей серйозного та відповідального споживання енергоресурсів. Довести, що вони самі можуть впливати на процеси заощадження. Ці навички стануть у нагоді в школі, сім’ї, країні та взагалі у всьому світі. 20 школа – з екологічним ухилом, тому особливу увагу я приділяю екологічній складовій процесу енергоаудиту, – сказала Юлія Забєліна.

Протягом навчання юні енергоаудитори вчитимуться користуватися спеціальними вимірювальними приладами і занотовувати всі показники в спеціальних щоденниках. У підсумку буде проведено справжній енергоаудит школи.
Заступник міського голови, що також долучився до енергоаудиторської справи, висловив впевненість у тому, що набуті учнями 20 школи знання потрібно поширити на все місто:

– Було б дуже добре для Запоріжжя, щоби після проведення аудиту власної 20 школи група юних експертів-енергоаудиторів провела подібні енергоаудити в інших школах міста. Щоб інші діти наочно побачили, що можна зробити в школі та вдома задля підвищення енергоефективності, а відтак і збереження довкілля, – зауважив Анатолій Пустоваров.

– Сьогодні в школі навчаються 444 дитини, – розповідає директор школи Валерій Шульга. – Для багатьох наших учнів екологічний профіль школи стає профорієнтаційним. По закінченні школи багато наших випускників стають студентами факультетів запорізьких вишів, які тією чи іншою мірою пов’язані з екологією та медициною.