Минулої середи комісія Запорізької міськради з питань екології провела засідання в при- сутності представників громадських організацій. Участь у роботі взяв також заступник міського голови Володимир Волобуєв.

Депутати обговорили ситуацію в місті з бездомними тваринами та будівництво притулку для них. Як пояснили спеціалісти, знищення бродячих собак та котів призведе до росту популяції щурів, тому бродячих тварин краще стерилізувати, щепити та відпускати в місця проживання.

Як пояснив заступник міського голови Володимир Волобуєв, питання фінансування будівництва притулку на чергову сесію не виноситься.

IMG_0228Начальник управління з питань екологічної безпеки міської ради Гліб Золотарьов розповів депутатам про діяльність цього управління. Завдання управління – забезпечення реалізації екологічної політики міської ради, спрямованої на підвищення ефективного використання та відтворення природних ресурсів, охорону навколишнього природного середовища. Управління координує діяльність підприємств, установ, організацій, розташованих на території міста, з питань охорони навколишнього природного середовища, раціонального природокористування. Також готує проекти міських програм охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.

Працівники управління оформлюють акти обстеження зелених насаджень (дерев, кущів, газонів та квітників на території міста), що підлягають видаленню чи пересаджуванню у зв’язку з аварійним станом, із забудовою земельних ділянок та впорядкуванням зелених насаджень, та ведуть іншу роботу.

IMG_0131Депутат Ніна Гурська доповіла про візит депутатів міської ради до парку «Дубовий гай», наголосивши, що працівники закладу не надали їм під час візиту документацію та пояснення щодо діяльності.

На неодноразові звернення, листи міська влада отримувала відписки. Наприклад, відмову надати копії документів в.о. директора парку пояснювала відсутністю техніки.

Залишаються без відповідей і питання про те, на якій підставі за останній рік видавалися премії персоналу, з якого бюджету і т.і. Керуючий орган – управління екології – не опрацювало питання, повідомив заступник мера.

– Посада директора КП повинна бути прозорою, доступною. Тому людина має бути незаангажованою, не бути прив’язаною до будь-яких політичних рухів, – підкреслив Володимир Волобуєв. – На 21 березня у мене було 10 кандидатур, які хотіли б очолити дане підприємство. П’ять осіб відмовилися брати участь у цій процедурі, тому що їм почали надходити рекомендації не брати участь у цьому конкурсі.

IMG_0233Як ми вже повідомляли, 25 березня Володимир Волобуєв представив колективу нового директора КП “Дубовий гай” Олега Комаренка. При цьому заступник міського голови уточнив, що новий директор буде прийнятий на три місяці:

– Моя особиста думка і думка міського голови: людина повинна прийти на три місяці, показати себе. І надалі, якщо людина виправдовує очікування, спільно приймаємо рішення про продовження контракту. Я хочу заявити офіційно: ніякого «розпилу» земельних ділянок на території «Дубового гаю» не буде. Ті підприємства, які сьогодні знаходяться на території КП за домовленостями, продовжують працювати. Але все приводять у відповідність до закону.

Олег Комаренко розповів депутатам свою біографію. Він працював на “АвтоЗАЗі” – з посади майстра дійшов до начальника приємствах Італії, Німеччини. Після цього три роки був співзасновником і гендиректором компанії “Аверс”, що будувала Вознесенівський ринок. 10 років працював директором представництва “Оболонь” у Запоріжжі. Далі зайнявся власною справою – відкрив спортивний клуб “Ведмідь”.

IMG_0200– Я побачив ситуацію, яка виникла в парку, – сказав Олег Комаренко. – Планую зробити інвентаризацію матеріально-технічної бази, розібратися з кадрами, з договорами внутрішніми та зовнішніми. Проблем там багато, треба розробити план поточних робіт.

Члени комісії поставили питання, чи знайомий Олег Комаренко з депутатом міськради від «Опозиційного блоку» Валерієм Мостовим, який має «інтереси» в парку, як стверджують деякі електронні ЗМІ. Кандидат на посаду директора КП відповів:

– Я з Мостовим спілкуюся. Ми з ним навіть вчилися в Донецькому інституті в одній групі за фахом “політичний менеджмент”. Ніяких загальних бізнес-тем у мене з Мостовим немає.

Член комісії, депутат від «Опозиційного блоку» Ніна Гурська відзначила, що знає Олега Комаренка як гарного фахівця:

– Я знаю його як порядну людину. Він впроваджував нові технології, я знаю, що його запрошували за кордон. Він відмовився.

Олег Комаренко розповів про своє бачення розвитку парку, зокрема, він хотів би створити там центр активного відпочинку та фізкультури.

Депутати розглянули також низку питань, що виносяться на майбутню сесію.

Комісія з питань екології засідала в такому складі: Олексій Басов (голова), Денис Васильєв, Ніна Гурська, Андрій Лученко, Віталій Рябцев, Микола Сілін, Руслан Ярошенко.