Комісія з питань життєзабезпечення міста провела засідання у складі: Олександр Бірюк, Олександр Богатий, Олексій Гавріков, Наталія Деркач, Віра Куренкіна, Ігор Хмура.
Депутати провели виїзне засідання на площі Привокзальній, обговорили проблему перевантаженості цієї транспортної розв’язки машинами.
У роботі комісії взяли участь керівник управління комунального господарства та дорожнього будівництва Олександр Василенко та керівник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради Юрій Дроздов, представники адміністрації вокзалу “Запоріжжя-1”, міліції, “Укрпошти”.
Депутати зазначили, що схема зупинок, відстою та стоянки на площі вимагає вдосконалення. Тролейбусну зупинку віднесли далі від вокзалу (що, до речі, не дуже зручно для власне пасажирів), але всеодно весь простір забито. Складається враження, що таксі та приватні водії витісняють громадський транспорт остаточно подалі від вокзалу.
Депутат Олександр Бірюк зазначив, що біля фасаду вокзалу взагалі зупинятися нікому не можна. Він навів приклад Дніпропетровська, де подібну проблему вирішено.
Депутат Наталія Деркач звернула увагу, що платна стоянка не заповнена, а вся проїжджа частини забита машинами.
Депутат Віра Куренкіна розповіла про скарги “Укрпошти”, якій перекривають виїзд з відділення, незважаючи на знаки.
Взагалі депутати зазначили, що водії маршруток, а особливо таксі та власники приватних машин відстоюються, стоять та зупиняються у забороненій зоні. Маршрутів, які мають тут кінцеву зупинку, небагато, до того ж на одному з попередніх засідань депутати пропонували зробити кінцеву для них біля “Медсанчастини “Радіоприладу”, одночасно звільнивши площу і надавши пацієнтам змогу дістатися лікарні. Головна ж проблема на площі – некерованість водіїв таксі та приватних машин.
Депутати визначили, що необхідно вдосконалити схему руху та зупинок на площі, заборонити стоянку та відстій безпосередньо біля вокзалу, зробити на платній стоянці оплату диференційовану, залежно від терміну. Також зазначено, що площа біля вокзалу має бути обладнаною для людей з обмеженими можливостями.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА