Наступного тижня почнеться приміська річкова навігація. Запорізьких дачників до їх ділянок перевозитимуть два теплоходи. Про це йшла мова на нараді, яка відбулася у міськвиконкомі.
Відкриваючи нараду, заступник міського голови Сергій Гладченко зазначив, що підготовка до відкриття навігації проводиться вже давно. Спочатку вона мала б початися з 1 травня, але з незалежних від міської влади причин цього не сталося. Державне підприємство “Адміністрація річкових портів” не змогло вчасно підготувати катери, які повинні були працювати на приміських лініях у Запоріжжі.
“Відповідно до інформації “Адміністрації річкових портів” річковики зможуть почати перевезення пасажирів з 24 травня. Ми зібралися для того, щоб остаточно переконатися в тому, що до цього терміну всі підготовчі заходи буде завершено”, – сказав Сергій Гладченко.
Заступник міського голови нагадав, що цього року міська влада зробила все від неї залежне, щоб своєчасно відкрити приміську навігацію. Вже кілька років головною перешкодою для своєчасного відкриття навігації був технічний стан понтонів, але цього року міська влада оперативно вирішила це питання. За рішенням міського голови Олександра Сіна та депутатів міської ради причальні понтони було прийнято в комунальну власність. На ремонт з міського бюджету виділено близько 900 тисяч гривень. Це зроблено з урахуванням того, що річкові пасажирські перевезення мають величезне соціальне значення для Запоріжжя.
Сергій Гладченко зазначив, що графік руху катерів узгоджено. Відповідно з досвідом минулого року для перевезення дачників достатньо двох катерів, адже кожен бере на борт по 200 пасажирів.
Уже виконано ремонт п’яти понтонів. У місцях їх розстановки відремонтовані перехідні містки. До останнього моменту непевною залишалася ситуація з готовністю катерів, що належать державному підприємству “Адміністрація річкових портів”. У ході наради директор ДП “Адміністрація річкових портів” Олексій Солдатов повідомив, що катери не вдалося підготувати до 1 травня через фінансові причин, бо через збитковість пасажирських перевезень гроші на це доводиться виділяти за рахунок оборотних коштів підприємства. Всі роботи наближаються до завершення, і 24 травня катери вийдуть у перший рейс.
Залишилося доопрацювати питання з вартістю квитків. Однак, як і в минулі роки, пасажири пільгових категорій зможуть користуватися річковим транспортом безкоштовно. Витрати на їх перевезення будуть компенсуватися річковикам за рахунок коштів бюджету.