На днях знову відкрила свої двері відвідувачам відремонтована дитяча амбулаторія в Бородинському районі на вул. Ладозькій, 17. Вона обслуговує більше 7,5 тисяч маленьких пацієнтів і вже давно потребувала капітального ремонту.

Протягом року за бюджетні кошти на суму 3,2 млн грн відокремлену амбулаторію, що входить до складу Центру первинної медико-санітарної допомоги №9, оновлено та осучаснено.

30 липня до дитячої амбулаторії №10 приїздив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, щоб подивитися, наскільки комфортнішими стали умови для лікарів і маленьких пацієнтів.

Як зазначила головний лікар Центру ПМСД №9 Дизела Гайдук, у дитячій амбулаторії було замінено інженерні мережі, освітлення, обладнана нормальна вентиляція. Крім того, медустанову забезпечено новими меблями, кондиціонерами, укомплектовано необхідним медичним обладнанням.

– Як бачимо, у дитячій амбулаторії змінилося практично все. Просторе приміщення – понад 200 квадратних метрів – дозволило розмістити всі необхідні кабінети: для масажу, ЕКГ, щеплень, – зазначив міський голова Володимир Буряк. – Комфортні умови для лікарів і їхніх пацієнтів – це дуже важливо. Тим більше, коли мова йде про дітей, для яких відвідування лікарні – це стрес. Жителі Запоріжжя гідні обслуговування на такому високому рівні. За два роки на міську Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги було спрямовано понад 200 мільйонів гривень з міського бюджету. Гроші вклали в придбання санітарного транспорту, ремонти, закупівлю обладнання, надбавки лікарям та медсестрам, які працюють у первинній ланці медицини.

До речі, це вже третя відокремлена амбулаторія, яка була відремонтована та оснащена всім необхідним медичним обладнанням завдяки міській Програмі розвитку первинної медико-санітарної допомоги.

– До цього була введена в експлуатацію віддалена амбулаторія в селищі Тепличне з вбудованою квартирою для сімейного лікаря. Нещодавно відновила роботу сімейна амбулаторія для дорослих по вулиці Істоміна на Верхній Хортиці. Сьогодні все це – сучасні амбулаторії з комфортними умовами для лікарів та пацієнтів. У планах міської влади – капітальний ремонт ще кількох амбулаторій, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради Вікторія Ушакова.

За словами медиків, капремонту в дитячій амбулаторії №10 на вул. Ладозька, 17 не було мінімум п’ятнадцять років.1 IMG_8766

У складі амбулаторії 8 педіатричних дільниць, працюють 7 лікарів-педіатрів, 11 дільничних медичних сестер. Амбулаторія обслуговує 7546 дітей, із них 384 дитини першого року життя, 210 дітей-інвалідів, 47 багатодітних сімей, 41 дітину-сироту чи перебуваючу на опікунстві.

Організована робота кабінетів ЕКГ, маніпуляційного, кабінета проби Руф’є, щеплювального кабінета. В амбулаторії працює клінічна лабораторія, кабінет фізіотерапії, кабінет масажу та лікувальної фізкультури II-го рівня надання медичної допомоги.

До речі, у ремонті амбулаторії №10 взяв фінансову участь і Світовий банк. Від нього медична установа отримала поліграфічну продукцію, медичне обладнання, меблі на суму 1,5 млн грн. Також за спонсорські кошти в амбулаторії встановлено зовнішнє відеоспостереження та облаштовано спеціальне місце, де можна залишати дитячі возики, велосипеди та іграшки.

На стінах лікарні в холі висять дитячі малюнки, працює великий телевізор, де транслюють мультики та корисну медичну інформацію для батьків. У той день пацієнтів було не дуже багато. В основному ті, хто прийшли зробити перед школою пробу Руфє та діти, якbм роблять щеплення. Дехто прийшов заключити декларацію на обслуговування із лікарем.