Багато жінок в Україні та світі щороку святкують 8-го березня Міжнародний жіночий день

Одночасно з цим багато людей замислюється, чи потрібно це свято взагалі. «Запорізькій Січі» стало цікаво, як на це запитання відповіли собі відомі запоріжанки. Також на наші запитання з приводу свята 8 березня погодився відповісти міський голова Володимир Буряк.IMG_2104

– Володимире Вікторовичу, чи потрібне свято 8 Березня?

Я вважаю, що кожен день має бути жіночим днем. На мою думку, чоловіки мають приділяти увагу жінкам не лише на свята, а постійно. А 8 Березня – просто ще один привід зробити жінкам приємні сюрпризи.

– Хто є головною жінкою у Вашому житті?

– Головна жінка в моєму житті, я думаю, як і в житті кожного чоловіка, це моя мати. Я її дуже люблю. Саме вона була першим прикладом жінки, завжди дарувала мені тепло, материнську турботу, підтримку. Вона працювала вчителькою, тому стала для мене ще й головним вчителем у житті. Незважаючи на мій вік, для неї я й досі дитина. І я відчуваю щастя, коли вона мене обіймає.

– Раніше говорили, що жінку прикрашає скромність. А сьогодні яка головна прикраса жінки, на Ваш погляд?

– Кожна жінка унікальна й у кожної свої гарні риси. Власне для мене найбільшою прикрасою жінки є сяючі очі. Недарма ж говорять, що саме вони видають щасливу жінку. Бажаю, щоб у кожної жінки очі світилися від щастя завжди.

Чи існує, на Вашу думку, поділ на чоловічі та жіночі професії? На чоловічі та жіночі обов’язки у побуті?

– Раніше був чіткий розподіл на, так звані, чоловічі та жіночі професії. Сьогодні такий час, коли жінка може стати, ким захоче, і це чудово, що всі мають вибір, ким бути і що робити. Що стосується дому, то, думаю, за затишок все ж відповідає жінка. Просто тому, що в неї більш розвинуте почуття прекрасного. Якщо говорити про розподіл, то, вважаю, що в родині має бути все так, як домовилися чоловік і жінка, щоб всім було зручно, та кожен відчував себе щасливим.

3 однакових запитання ми поставили відомим у різних сферах життя жінкам нашого міста. З’ясувалося, що майже всі вважають, що свято жіночості та краси 8 Березня має обов’язково бути, незважаючи на те, що чітко розмежованих жіночих та чоловічих обов’язків, професій та ролей в житті вже не існує.

Запитання були такими:

  1. Чи потрібне свято 8 Березня?
  2. Який подарунок Ви хотіли б отримати?
  3. Чи існує, на Вашу думку, поділ на чоловічі та жіночі професії? На чоловічі та жіночі обов’язки у побуті?

Валентина Іванівна Малиш, заступниця міського голови ЗапоріжжяМалыш

– Особисто у мене це свято асоціюється з весною. Велике світле свято любові та поваги до жінок. Без жодного політичного контексту. Вважаю, що воно має існувати.

Подарунок для мене ніколи не був головною подією будь-якого свята. Завжди ставилася до цього спокійно. Звичайно, мені хотілося, щоб у цей день відбулось якесь звичайне диво, отримати якусь гарну новину. Головним же для мене завжди було та є здоров’я моїх рідних та близьких. А з професійного погляду кращим подарунком для мене міг би стати бюджет Запоріжжя, у якому надходження повністю забезпечують необхідні місту видатки.

З мого жіночого погляду вважаю, що поділу на чоловічі та жіночі професії немає. Сьогодні жінки здатні впоратися з будь-якою роботою. Щодо побутових обов’язків у сім’ї також впевнена, що тут поділу не має бути. Чоловік та жінка повинні допомагати одне одному у їх виконанні. Вважаю, що у нашій сім’ї так і є.

Тетяна Смолянкова, викладачка математики ЕПФК ЗНУТатьяна Смолянкова

На мою думку, всі свята важливі, адже вони приносять у наше життя позитив та гарний настрій. 8-го Березня, як і всі жінки, я бажаю, в першу чергу, уваги, але і отримати якийсь матеріальний подарунок – теж приємно.

На мій погляд, немає розподілу на чоловічі або жіночі професії. Але у побутовому житті цей розподіл існує. На жіночі плечі лягає більше обов’язків. Це добре, що у році є таке свято, в яке жінки можуть дозволити собі відпочити від клопотів та відчути себе значущими.

Наталія Сиворакша, начальниця служби (управління) в справах дітей Запорізької міської радиСиворакша

На мій погляд, це свято потрібне обов’язково. Але не для жінок, а для наших бабусь, мам, вчителів. Щоб ми могли віддати їм шану та вдячність.

Найліпшим подарунком для мене було б провести цей день із родиною, але десь на прогулянці, на природі, чи на дискотеці. Хочеться якогось драйву, сірі будні вже приїлися, як то кажуть.

І жінки, і чоловіки зараз рівноправні: можуть вести бізнес, бути керівниками. Тому і вдома розподіл обов’язків має бути порівну. Власне в моїй родині так воно і є. У нас такого немає, що жінка повинна встати о 5 ранку, щоб приготувати сніданок. Хто раніше встає, той і готує, хто перший звільняється з роботи, той забирає дитину. Чоловік каже, що мити посуд на вихідних йому не важко, це навіть приносить задоволення. Ми два лідери з ним. Але діти – різниця у віці у них 10 років – нас вгамовують. Із чоловіком я завжди раджуся по роботі.

Ольга Полковнікова, начальниця управління соціального захисту населення Запорізької міської радиПолковникова

8 Березня треба святкувати обов’язково! Це свято весни та життя.

Як правило, всі дівчата та жінки, незважаючи на вік, готуються до нього, намагаються стати більш привабливими, гарнішими.

Головний подарунок для мене – любов та повага близьких.

Якщо в родині гармонія, то ніякого розподілу на жіночі та чоловічі обв’язки немає. З повагою дивлюся на свого сина, який з появою маленької дитини, взяв частину обов’язків дружини на себе – чудово готує та створює родинний затишок.

А стосовно професій, якщо жінка поставить собі мету, то зможе досягти успіхів у будь-якій професії, навіть у тій, що на перший погляд здається чоловічою. Жінки все ж таки більш витривалі, на мій погляд.

 Ольга Драгунова, військовослужбовець ЗСУОля Драгунова

– Свято 8 Березня не потрібне! Жінкам увагу приділяти треба без усілякого приводу, до того ж квіточки дарувати просто так і приємніше, і дешевше.

Замість подарунку я вважала б за краще відчувати, що я завжди кохана і бажана.

У професіях, звичайно, поділ є, адже фізіологію ніхто не відміняв, деякі роботи жінки фізично не зможуть виконувати. А ось у сім’ї розподілу обов’язків не повинно бути – робить той, у кого є час і бажання. Завжди можна домовитися.

Анна Гацько, рекордсменка України з метання списаАнна Гацько (2)

Хай завжди буде це приємне, тепле, весняне свято для жінок. Універсальний  подарунок – букет. Я завжди радію гарним квітам.

Все ж таки існують суто чоловічі та жіночі обов’язки. Жінка завжди з теплом створить затишок, приготовить їжу… І професії теж. Наприклад, жінка-далекобійник, було б неправильно. Хоча в нашому сьогоднішньому світі вже нічого не дивує, все змішалося. Може молодий чоловік робити манікюр, працювати перукарем, візажистом чи дизайнером. А жінка може бути сильною, сміливою, приймати рішення. Треба йти за своїм характером та покликанням.

Читайте також: Мер Запоріжжя привітав жінок зі святом весни