У четвер з робочим візитом у Запоріжжі перебував віце-прем’єр-міністр України з соціальних питань Павло Розенко.
Під час візиту він відвідав управління праці та соціального захисту населення по Олександрівському району. Павло Розенко оглянув оновлені приміщення, пристосовані для прийому людей із особливими потребами, ознайомився з роботою управління та послугами, які тут надають.
– Питання соціального захисту населення є одним із пріоритетних для міської влади, – розповів заступник міського голови Анатолій Пустоваров. – Щоб процес оформлення субсидій, різних видів допомоги проходив швидше, в Запоріжжі розроблена та застосовується низка нововведень, зокрема система електронної черги, електронний документообіг. Також міська влада подбала про те, щоб були створені комфортні умови для співробітників і містян, які приходять на прийом. Сьогодні, у складній соціально-економічній ситуації, дуже важливо, щоб влада всіх рівнів була ближче до людей, не залишала їх один на один з проблемами. В цьому році місцева влада приділяє особливу увагу соціальній сфері, соціальному захисту. Додатково до державних програм розроблено низку місцевих. Велику увагу приділено й ремонтам приміщень закладів соцзахисту. На це з міського бюджету виділено понад 12 млн грн. Приміщення упорядковують, створюють комфортні умови, впроваджують нові підходи в роботі, спрямовані на поліпшення якості надання послуг.
Крім того, за дорученням міського голови Володимира Буряка в обласному центрі розроблено програму «З теплом до людей», яку буде винесено на найближчу сесію міської ради. Програмою передбачено допомогу містянам, у яких невеликі доходи, але вони не отримують субсидію або вона становить невелику суму.
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко високо оцінив роботу міської влади щодо соціального захисту.
– Приємно, що місцеві органи влади розуміють важливість цієї проблеми, тому що сьогодні навантаження на соціальну сферу зростає, особливо після проведеної рік тому реформи з питань субсидій. Перед новим опалювальним сезоном збільшується кількість людей, які потребують допомоги. У минулому році 5,5 млн українських сімей отримали житлові субсидії. Процес оформлення субсидій має проходити організовано, щоб люди відчували турботу про них. Адже люди заслуговують на увагу влади. Зараз іде децентралізація, тож місцеві органи влади мають для цього кошти, – підсумував Павло Розенко.
Олена ЧУМАК, фото Володимира ШЕРЕМЕТА