– Одним із головних завдань органів самоврядування є забезпечення добротної матеріально-технічної бази на всіх виборчих дільницях, сприяння виборчим комісіям у підготовці до голосування, – підкреслила керуюча справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Зінаїда Бойко, перевіряючи готовність до роботи виборчих дільниць у Запоріжжі. – Слід зазначити, що в обласному центрі підготовка виборчих дільниць до виборів народних депутатів України перебуває на завершальному етапі.

У цьому переконалися представники запорізьких ЗМІ, що супроводжували Зінаїду Бойко під час перевірки виборчих дільниць.
На звичайних виборчих дільницях № 230917 і № 230920 виборчого округу № 75, що в Ленінському районі, панувала ділова атмосфера. Перша дільниця розташована у СШ № 66, друга – у гімназії № 31. У шкільних навчальних закладах того дня розпочалися канікули, отож, уже зранку на дільницях монтували урни, кабіни. Приміщення для голосування наповнювалися необхідними меблями для роботи виборчих комісій і спостерігачів.
На дільницях встановлені й діють програмно-апаратні комплекси системи відеоспостереження. Є вогнегасники, аптечки, різноманітна оргтехніка, телефони тощо.
– Відеокамери у день виборів працюватимуть з 7.15 і до завершення голосування в режимі он-лайн, – нагадав голова дільничної виборчої комісії № 230920 Олександр Процько, – під час підрахунку голосів провадитиметься відеозапис. Як відомо, на виборчій дільниці встановлено дві відеокамери. Перша фіксуватиме місця видачі бюлетенів та опрацювання списків виборців з урахуванням збереження конфіденційності персональних даних, друга – спрямовуватиметься на стаціонарні скриньки для голосування.
– Станом на 18 жовтня у Запоріжжі зареєстровано 613644 виборці, – розповіла Зінаїда Бойко. – Нині виборчкоми отримують нові списки з уточненими даними. І ще важливі деталі: виборчі дільниці у день виборів 28 жовтня будуть відкриті для голосування з 8.00 до 20.00. До того ж, варто пам’ятати, що з 27 на 28 жовтня Україна переходить на “зимовий” час. Стрілки годинників треба перевести на 1 годину назад.
Необхідно все зробити задля того, щоби виборці, прийшовши в неділю на дільниці, почувалися комфортно, по-святковому, – наголосила керуюча справами виконкому міськради.
Фото Володимира Шеремета