Лікувальні установи міста отримали додаткові 3200 експрес-тестів

Партію тест-систем для швидкого виявлення антитіл до коронавірусу запорізьким медзакладам передали фонди Ріната Ахметова і Вадима Новинського, та компанія Метінвест. Експрес-тести розподілять між усіма лікувальними установами міста. Це вже друга партія, яку благодійники передають для для Запоріжжя, повідомляє сайт мерії.

– Ми, як громадянське суспільство, можемо внести свій вклад у боротьбу з недугою, дотримуючись всіх умов та рекомендацій, наданих лікарями. Держава теж повинна зі свого боку реагувати на ті проблеми й виклики, які постають перед нами. Фонди Ріната Ахметова і Вадима Новинського також зроблять все можливе, аби необхідна допомога надходила до медзакладів міста, – зазначив керівник «Зелений центр» Метінвест Запоріжжя Олександр Балаба.o_1e70a2g8a1k4t13a4em41rtj1dmo12

Як розповіла директорка департаменту охорони здоров’я міськради Вікторія Ушакова, швидке тестування проводять за наявності показань, або підозри на інфікування, а також у невизначених випадках.

– Крім пацієнтів, тест роблять також медичним працівникам, які перебувають в осередках поширення інфекції, і особам, які контактували з інфікованими. Також вирішено перевірити працівників соціальної сфери, водіїв автотранспорту. Вони потенційно належать до групи ризику зараження коронавірусом, – зазначила Вікторія Ушакова.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, з бюджету міста на боротьбу з коронавірусом виділили 100 млн грн. На ці кошти в лікувальних закладах міста створений необхідний запас засобів індивідуального захисту, дезрозчинів та антисептиків. Мають запорізькі лікарні в достатній кількості й ПЛР та експрес-тести. Крім того, закуповується додаткове медичне обладнання.

Нагадаємо, на сьогодні у Запоріжжі підтверджені 132 випадки захворювання на коронавірус.

Читайте також: У Запоріжжі мешканці інфікованого гуртожитку отримали благодійну допомогу