У місті триває боротьба з амброзією та іншими карантинними рослинами

Важливий акцент зроблений на системності виконання заходів, що дає свої позитивні результати – вогнищ амброзії в місті меншає, а кількість людей з алергією, які звертаються в медичні заклади, помітно зменшується.

У рамках міської програми по боротьбі з карантинними рослинами в Запоріжжі застосовуються поетапно три методи – механічний (косять траву), хімічний (обробляють території, заражені амброзією, спеціальними препаратами), фітоцинотичний (засівають зелені зони травами, які пригнічують ріст карантинних рослин). Роботи ведуться в усіх районах міста.

Крім того, в місті також посилили контроль за знищенням карантинних рослин у районах. Спеціалісти регулярно проводять рейди – вже провели перевірки у Вознесенівському районі на Алеї троянд та в Олександрівському районі на вулицях Глісерній, Дніпровській, Жуковського, Слобідській, Поштовій.

На Алеї троянд чисто та прибрано, окрім локації біля аптеки та кафе. Ця територія належить приватним підприємцям. Туди направлять комісію з інспекції з благоустрою. Якщо провина дійсно за цими закладами, то вони сплатять штраф.

Такі перевірки проводитимуть не лише у місті, а й у районах, які межують з ним — у Вільнянському та Запорізькому.

– Боротьба з карантинними рослинами не має проходити на окремо взятій вулиці, в окремо взятому районі, місті. Це повинна бути загальнонаціональна програма, що передбачає боротьбу з цим злом по всій Україні, – наголосив радник міського голови Валерій Еделєв.

Рейди триватимуть до завершення сезону цвітіння карантинних рослин, повідомляє сайт Запорізької міськради.

Читайте також: Запоріжжя у боротьбі з амброзією подає приклад громадам і районам області