В Запоріжжі триває вакцинальна кампанія проти коронавірусу. Використано більше 0,5 млн доз вакцин.

Так, майже 270 тисяч громадян щеплені першою дозою, 263 тис. – другою і додатковою, ще майже 8 тис. – бустерною.

У всіх Центрах масової вакцинації, крім першого та другого щеплення від COVID-19, також можна пройти додаткову і бустерну вакцинацію.

Як розповіла медичний директор Центру ПМСД № 9 Наталія Гришина, додаткова доза рекомендована тим, хто має супутні захворювання та в кого знижений імунітет. Це можуть бути пацієнти з онкозахворюванням крові, ВІЛ-інфекцією, пересадженими органами, або ж ті, що проходять курс хіміотерапії і радіотерапії. Проводиться додаткова вакцинація через 28 діб після вторинної дози і рекомендована не пізніше 3 місяців. При цьому додаткова доза не дає права подовжувати дію сертифікату про вакцинацію.

Бустерна доза – планове щеплення. Зробити її для посилення ефективності вакцин можуть всі охочі з інтервалом 6-9 місяців з дати отримання другого щеплення проти COVID-19. Нині в Запоріжжі доступні вакцини CoronaVac, Pfizer та Moderna.

– Для введення додаткової і бустерної доз використовуються всі вакцини за бажанням самих пацієнтів. Поступово вакцинуються й діти віком від 12 до 18 років вакциною Pfizer. До 14 років у присутності батьків проходить вакцинація і саме батьки заповнюють інформовану згоду для проведення щеплення. Підлітки віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи Центру вакцинації, – додала Наталія Гришина.

Запорізькі медики констатують зниження темпів вакцинації, але заохочують містян не зволікати і робити щеплення, адже це єдиний дієвий захист у боротьбі з корорнавірусом.