Радник Міністра внутрішніх справ України, голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко зустрівся з громадським активом Запоріжжя.

Основною метою зустрічі було обговорення проблемних питань, поглиблення співпраці і налагодження взаємодії між відомствами та громадськими організаціями, активістами, громадськими діячами. Зустрічі передувала нарада радника Міністра внутрішніх справ України з керівниками місцевих підрозділів, які входять до Міністерства внутрішніх справ України: Нацполіції, Держслужби з Надзвичайних ситуацій, Нацгвардії, Держміграційної, Держприкордонної служб та сервісного центру при МВС. Гість поінформував про ініціативи МВС щодо реформування органів внутрішніх справ, вислухав пропозиції та міркування присутніх з цього приводу.

Дуже жвавою була дискусія під час спілкування з громадським активом Запорізької області. Зустріч мала формат відкритого, активного діалогу. Відверта розмова тривала понад три години. До обговорення долучилися близько 70 представників громадськості.

– Пропоную створити робочу групу, до якої зможуть долучитися всі охочі представники громадськості, – звернувся до активістів Володимир Мартиненко. – Ця група працюватиме абсолютно з усіма підрозділами, які координуються Міністром, щоб ми могли коригувати роботу Міністерства і вносити зміни в нормативно-правову базу.

Радник міністра висловив своє ставлення до деяких нормативно-правових актів та закликав громадськість, яка також незадоволена певними положеннями окремих законів, провести їх аналіз та внести свої пропозиції для їх подальшого коригування. У свою чергу присутні надали свої пропозиції щодо змін до Закону України «Про Національну поліцію», так званого «закону Савченко», інших нормативно-правових актів та надали матеріали для їх подальшого розгляду на засіданнях Громадської ради при МВС України. Також запорізькі активісти запропонували створити групу в одній із соціальних мереж для спілкування та оперативного реагування на проблемні ситуації.

Спілкуючись з журналістами, Володимир Мартиненко зазначив, що по результатах цієї зустрічі з громадськістю буде створено робочу групу зі співпраці й взаємодії з органами, які координуються Міністром внутрішніх справ у Запорізькій області.

– До складу групи увійдуть абсолютно всі охочі, – зазначив він, – вони зможуть своєю присутністю, знаннями допомогти працювати всій системі МВС і працюватимуть спільно з підрозділами поліції, надзвичайниками, нацгвардійцями, прикордонниками, міграційною службою.

Володимир Мартиненко також розповів про «круглий стіл» з грального бізнесу. На його думку, це дуже велика проблема, бо є багато грального бізнесу, забороненого в Україні. Навіть є такі підприємства, які внесено до санкційного списку Ради Нацбезпеки та оборони, через які фінансується російський агресор, тоді як гроші туди вкладають українці через гральний бізнес. А Мінфін переконує всіх, що з 2014 року жодної ліцензії не видавав. Будуть також вноситися зміни до Адміністративно-Процесуального Кодексу у розрізі того, що поліція не може оглянути приміщення, де відбувається злочин (гральний бізнес чи наркопритон), якщо не має згоди власників цих приміщень, рішення суду.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ