Під час карантину змінилися правила виїзду в інші країни з України та повернення українців додому

Зокрема, сьогодні громадяни, які виїжджають у низку країн, повинні мати довідку-результат про негативний тест на коронавірусну хворобу. Важливо, щоб видана вона була не довше, як за 2 дні перед поїздкою. Лише маючи таку довідку, туристи звільняються від 14-денного карантину. Такі ж умови й для тих, хто повертається в Україну з-за кордону.

У довідці повинна бути вказана інформація про медичний заклад, який провів тестування.

У Запоріжжі такий документ видає Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України. Як розповів «ЗС» завідувач міським відділенням Центру Володимир Хомутов, зараз навантаження на лабораторію дуже велике, і вони не можуть впоратися з напливом людей.

– Пропускна властивість – 150 ПЛР-тестів на добу, а бажаючих отримати довідку набагато більше, тому вишиковуються черги. Також запоріжці, повернувшись із країн «червоної зони» хочуть зробити дослідження, щоб не сидіти вдома на карантині 14 діб, – каже Володимир Хомутов.SHER7781

За його словами вартість ПЛР-дослідження для отримання довідки – 574 грн. І це найнижча ціна серед лабораторій міста, що роблять ПЛР-тести. До того ж лише довідка обласного лабораторного центру має силу офіційного документа.

Тестування на коронавірус для подорожі за кордон можна провести тільки на комерційній основі. Вартість тестування у різних лабораторіях від 500 до 1,7 тис. грн за ПЛР і від 150 до 600 грн за ІФА. Експрес-тестування – від 990 грн. В аптеках експрес-тести для самостійного застосування коштують близько 500 грн.

Також Володимир Хомутов розповів, що з квітня по теперішній час в Запорізькому лабораторному центрі проведено 23 тис. ПЛР-досліджень на COVID-19 та зроблено 11,5 тис. ІФА-тестів.

– Якщо ПЛР-аналіз виявляє наявність самого вірусу COVID-19, то імуноферментний аналіз (ІФА) виявляє антитіла, які борються з цим вірусом. Тобто це непряме підтвердження наявності у людини коронавірусу. Причому, маючи позитивний ІФА-тест, людина не вважається хворою, заразити оточуючих вона не може. Аналіз може показати імуноглобулін IgM, який свідчить про ранній початок захворювання, а є імуноглобулін IgG, який свідчить, що вірус потрапив давно, і організм з ним бореться. Якщо є антитіла, значить вони перемогли вірус, – повідомив він.

У Запоріжжі ІФА-тест можна пройти безкоштовно. Проте роблять його не всім, а лише за показаннями лікарів. В першу чергу це контактні з коронавірусними хворими, пацієнти, що лягають у стаціонар на госпіталізацію та планові хірургічні втручання.

Як розповіла «ЗС» директор департаменту охорони здоров’я Вікторія Ушакова, запоріжцям вже роблять ІФА-тести в міській лікарні №10. Після закупівлі реактивів такий аналіз робитимуть в дитячій лікарні №1, де є потрібне обладнання.

Експрес-тест на коронавірус дає моментальний результат. Такі тести є в наявності у всіх Центрах ПМСД міста Запоріжжя. Застосовують їх у разі, коли лікар виїжджає на виклик до хворого, у якого підвищена температура і є ознаки ОРВІ. Для аналізу беруть кров з пальця. Якщо результат позитивний, обов’язково призначають додатково ПЛР-аналіз, щоб підтвердити або спростувати діагноз. Вважається, що на ранньому етапі хвороби експрес-тест не показує точний результат.

Читайте також: В Запорізькій області виявили більше 20 нових випадків коронавірусу