Пандемія коронавірусу додала негативу у життя жінок

Чули жарт? Коронавірус – це, без сумніву, всесвітня жіноча змова. Докази: вмирають в основному чоловіки; скасовано всі спортивні матчі; закрито бари та розважальні заклади; всі, хто залишився в живих, сидять вдома з дружинами. Воно-то смішно. Але не все так райдужно. Ситуація з пандемією коронавірусу більш негативно впливає на жінок, ніж на чоловіків. Їхня психіка більш вразлива, навантаження в домашньому «ув’язненні» збільшилося, а підтримка та гармонійні стосунки із чоловіком зараз дуже велика рідкість.

Нещодавно Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» взяв участь у онлайн-зустрічі з міжнародними експертами, яку організував Джорджтаунський інститут Жінок, Миру та Безпеки (Вашингтон, США). Було названо основні виклики, з якими стикаються жінки та дівчата у всьому світі зараз. Серед іншого зазначалося, що понад 70% працівників у сфері охорони здоров’я та соціального захисту – жінки, тож вони піддаються значно більшому ризику зараження коронавірусом.

У всіх країнах відзначається збільшення випадків гендерно зумовленого та домашнього насильства у зв’язку із тим, що жінки знаходяться тривалий час із кривдником і не можуть звернутися до притулків та отримати повноцінну психосоціальну допомогу.

Збільшилося вдвічі, а то й втричі, навантаження на жінок щодо послуг з догляду за дітьми, родичами похилого віку, хворими.

Економічна вразливість жінок зросла, багато з них зазнали звільнення з роботи, неоплачуваних відпусток, втрати доходу при неофіційній роботі та в результаті неможливості отримати соціальні виплати та підтримку. При цьому чоловіки складають більшість серед міністрів охорони здоров’я, керівників штабів щодо COVID-19 та міністрів фінансів в країнах світу. В Україні також всі ці 3 ключові посади займають чоловіки, а отже, потреби жінок недостатньо або взагалі не враховуються.

Чим займаються українці на карантині?

Жінки стали частіше готувати і дивитися новини, а чоловіки – займатися спортом, спати і вживати алкоголь. Такі результати опитування, проведеного в Україні Соціологічною групою «Рейтинг» з 1 по 2 квітня серед 1300 респондентів у віці від 18 років і старше.

Третина опитаних відзначили, що стали частіше дивитися фільми і серіали, прибирати вдома, готувати їжу.

Близько чверті українців відзначили, що збільшили час на заняття саморозвитком, спілкування з рідними і близькими, сон, їжу і прослуховування музики. Кожен п’ятий став частіше приділяти увагу своєму хобі, читати книги або займатися спортом.

При цьому обмеження істотно відбилися на спілкуванні з друзями: близько 40% заявили, що говорять з ними не так часто, як до карантину, а кожен п’ятий змушений був обмежити час на спілкування з рідними та близькими і заняття спортом.

Дивіться правильні фільми

Жінкам, що змушені проводити 24 години на добу зі своїм чоловіком, в якого і до пандемії був важкий характер, а зараз всі вади характеру «розквітли» ще більше, в пригоді буде подивитися кіно. Картини, що в змозі замінити сеанс у психотерапевта, зараз знімають часто. Деструктивні стосунки – в центрі уваги найуспішніших серіалів останніх років, наприклад, варто подивитися «Чому жінки вбивають», «Псіхологіні», «Велика маленька брехня», «Вбиваючи Єву», «Маніяк».Велика, маленька брехня

Завдання – не погладшати

Основний маршрут за останній місяць у всіх самоізольованих – це постійне курсування між ліжком, комп’ютером чи телевізором і холодильником. Хіба що поправочка на похід у ванну, і ще 15 хвилин на балконі постояти, ще одна година на кілька діб – прогулятися на вулиці і закупити продуктів. Але кожна жінка хоче бути здоровою і активною, добре почуватися. А ще – влізти у сукню, яку купила за тиждень до початку карантину.совместніе занятия спортом

Проконтролювати кількість споживаних калорій і їх витрату може допомогти смарт-годинник, який нагадає вам, коли час відірватися від комп’ютера і приступити до вправ. Крім того, гаджет вимірює рівень стресу і пропонує дихальні вправи для емоційного відновлення.

Сумуєте за друзями з фітнес-клубу? Скачайте додаток Samsung Health і тренуйтеся разом в розділі Together. Ще більше цікавих тренувань шукайте в онлайн-студії REBOOT LIVE або You Tube.

Щоб зміцнити стосунки з чоловіком, займайтеся спортом разом. Можна навіть позмагатися у виконанні якихось справ. (Звісно, обирайте ті, в яких ви з легкістю переможете). Грати можна на бажання чи на виконання якихось домашніх справ.

Головне – не нудьгувати

Щоб розрядити обстановку в родині, беріть участь у модних флешмобах. Наприклад, одразу декілька світових музеїв запропонували людям на карантині відтворити за допомогою підручних речей картини відомих художників.кошечка с картины

Чого тільки не спробували повторити люди, проявляючи свою винахідливість, навіть полотна Пікасо та Далі.

Ще один популярний жіночий карантинний флешмоб з нарядами з подушок. Від учасниць потрібно небагато – лише повністю зняти з себе одяг і за допомогою паска закріпити на голому тілі звичайну подушку таким чином, щоб вона виглядала як сукня. У флешмобі вже взяло участь близько 8 тис. жінок, і з кожним днем їхня кількість збільшується, а разом із тим – і рівень креативності учасниць.с подушкой2

Читайте також: