Олексій Бєліков, депутат обласної ради від Партії “Єднання”, та Валерій Мостовий, голова Олександрівського району, розповіли про проект, який кардинально змінить Набережну

Ділянка Набережної біля гіпермаркетів – жваве місце, де завжди багато транспорту та людей. А ось зон відпочинку поблизу майже немає. Виправити цю ситуацію давно просили мешканці навколишніх багатоповерхівок. І на прохання людей відгукнулися Олексій Бєліков, депутат обласної ради від Партії Володимира Буряка “Єднання”, та Валерій Мостовий, голова Олександрівського району.

– Набережна магістраль величезна і всю одразу її привести в нормальний стан навряд чи вийде – на це знадобляться величезні гроші. Але можна розділити проект на кілька частин і по черзі, квартал за кварталом, зробити Набережну сучасною та зручною для всіх: для молодих батьків з візками, людей похилого віку, велосипедистів, самокатників, – говорить Олексій Бєліков.

Найімовірніше, що пілотним проектом стане оновлення ділянки якраз навпроти гіпермаркету Ашан. Там протягом цілого кварталу є зелена зона з деревами, тротуари, дитячі майданчики, але все це потребує серйозного оновлення.

photo_2021-12-04_14-16-38-2-1024x768 photo_2021-12-04_14-16-38-1024x768

– На даному етапі нам потрібно підготувати проект, аби розуміти обсяги робіт та їхню вартість. Потрібно буде повністю замінити тротуар уздовж Набережної, при цьому виділивши частину на велосипедну доріжку, а також встановити освітлення, облаштувати локації для відпочинку людей – гойдалки, вуличні тренажери, лавки тощо, – каже Валерій Мостовий.

Жителі прилеглих будинків активно підтримують цю ідею. Як розповіла голова ОСББ на вул. Запорізькій, 2, Наталія Дівочкіна, подібне оновлення території – мрія мешканців цього кварталу.

– У нас багато сімей з дітьми, багато людей похилого віку, які вдень гуляють на дитячому майданчику та в скверику. А увечері тут гуляти неможливо. Набережна, де встановлено світло – далеко, а ближче до будинку немає освітлення та поганий тротуар – можна травмуватися. Тому проект, який змінить наш район, ми підтримуватимемо щосили, – розповіла голова ОСББ.

263228236_634888924307755_5865406769584591717_n

Також передбачається облаштування пішохідного переходу через Набережну навпроти входу до гіпермаркету.
– Ми бачимо, що від будинку та тротуару йде пряма доріжка до магістралі, з іншого боку якої знаходиться гіпермаркет. І в цьому місці дорогу переходить багато пішоходів, ставлячи під удар свої життя та безпеку інших учасників дорожнього руху. Щоб мінімізувати ризик ДТП та травматизму містян, внесемо у вимоги до проекту облаштування пішохідного переходу у цьому місці, – каже Олексій Бєліков.

На потребі облаштувати пішохідний перехід наполягає і Валерій Мостовий.
– Думаю, люди підтримають таке рішення. Плануємо провести переговори з представниками гіпермаркету, які також, напевно, зацікавлені в облаштуванні пішохідного переходу. Наше завдання – зробити Набережну не лише красивою, а й безпечною – каже голова району, – вважає голова району.

Зазначимо, що цей проект може стати частиною масштабної реконструкції усієї Набережної – від Комунарського району до мостів. Якщо керівники сусідніх районів підтримають цю ідею, то протягом кількох років місто отримає комфортну прогулянкову зону, а велодоріжки зв’яжуть між собою Комунарський, Олександрівський, Вознесенівський, Дніпровський райони.