В області відбулося відкриття курортно-туристичного сезону, якому було присвячено низку масових заходів. Один з головних – презентація у Токмаку етнографічного комплексу “Українське подвір’я XIX століття” з культурно-розважальним дитячим парком “ДіМУля”. Про це повідомила начальник управління культури облдержадміністрації Ірина Конарєва.
Етнографічний комплекс включає в себе садибу XIX сторіччя з автентичним та стилізованим наповненням, кузню, ставок з водяним млином, вітряк, стилізовану церкву, музей побутових речей XIX сторіччя, сіновал, а також культурно-розважальний етнографічний парк з облаштованими дитячими майданчиками. Крім того, туристи зможуть скуштувати українські національні страви, які готуються виключно в печі за старовинними рецептами та подаються у глиняному посуді.
За словами Ірини Конарєвої, комплексний об’єкт об’єднує елементи музейного, зеленого, етнографічного та розважального туризму, що є новим кроком у розвитку туристичної інфраструктури області.
Гостям міста також пропонуються екскурсії до краєзнавчого музею з оглядом об’єктів менонітської культури, військово-братського меморіального комплексу в селі Чапаєвка Токмацького району, концертне обслуговування з елементами українського фольклору, національні ігри та розваги тощо.
Також з нагоди відкриття курортно-туристичного сезону у місті-курорті державного значення Бердянськ відбулась туристична виставка. На різних сценічних майданчиках пройшли фестиваль духової музики, конкурс дитячого малюнка “Я люблю Бердянськ” з розіграшем безкоштовних путівок, концертні програми. А в сусідньому Приморську відбулося закриття XV Бердянського міжнародного кінофестивалю.
З метою подальшого розвитку туризму і курортів регіону наразі за ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка відпрацьовуються концепція та заходи державної програми “Курорти Приазов’я”.
За інформацією управління у справах преси та інформації Запорізької державної адміністрації