В цілому безпекова ситуація в регіоні контрольована та залишається без змін. Постійно відбуваються обстріли на лінії зіткнення, за минулу добу їх було більше 60, – повідомляє ЗОВА.

Наносились удари не тільки по військовим об’єктам, значна частина об’єктів – цивільні. У одному з сіл громади поруч з обласним центром пошкодили ферму, де зберігалося збіжжя, пошкодили будівлі, на щастя люди не постраждали.

У Запорізькій області наразі під тимчасовою окупацією або зазнають регулярних обстрілів близько 600 із 950 населених пунктів. Ситуація на кожній території різна.

В області фактично розгортається 3 історії. Територія, яка не окупована, але обстрілюється, там здебільшого працюють всі інституції державної влади, місцевого самоврядування. Там же відбуваються бойові дії, найспекотніші і найгарячіші точки, звідти виїхало по 80% людей. Третя історія це Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, там ситуації різні, але однакова суть. Окупанти намагаються тероризувати, викрадають людей, бізнесменів за гроші. Ті, хто займає посади, знаходяться у полоні. Ведуть тиск на людей, наприклад, не пускають отримувати гроші, примушують за паспортні дані отримувати або гуманітарку або рублі, – зазначив Олександр Старух.