У рамках підготовки до літнього сезону облдержадміністрація оновила банк даних дітей, які відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” потребують особливої уваги та підтримки. На сьогодні таких дітей у Запорізькій області 55676, а це – 37 % від загальної кількості дітей шкільного віку. У порівнянні з минулим роком кількість дітей шкільного віку зменшилась на 25840 осіб, повідомляє управління у справах преси та інформації.
Протягом літньої оздоровчої кампанії 2012 року за рахунок усіх джерел фінансування планується забезпечити послугами з оздоровлення та відпочинку 75315 дітей шкільного віку, що складає 50 % від загальної кількості дітей цієї категорії. Відповідно до Закону України “Про загальнодержавну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зобов’язані забезпечити оздоровленням та відпочинком на 100%.
На сьогодні обсяги фінансування з урахуванням усіх джерел складають 30,5 млн. грн. Влітку 2012 року планують здійснювати діяльність 381 оздоровчий дитячий заклад, з них 49 – позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку; 330 – пришкільні при закладах освіти, 1 – праці та відпочинку, а також вперше в цьому році – наметове містечко для учнів 5–9 класів на 216 місць у селі Миколаївка Бердянського району.
В області триває робота зі створення Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. На сьогодні лише по 38 закладах внесено відповідні відомості. Найбільшу організованість проявили власники закладів, розташованих у Бердянську і Бердянському районі, де практично 100% закладів увійшли до реєстру.