Проект стартував в жовтні 2016 року. Його учасниками стали сто ініціативних педагогів шкіл і дитсадків, які пройшли відбір – тести, співбесіди, підготовку і захист проектів. Заявки на участь подали понад 600 педагогів, з яких вибрали 100 найкращих

Комплексний підхід до освітнього менеджменту в Запоріжжі отримав позитивну оцінку на рівні Міністерства освіти. До речі, подібного більше немає в жодному з регіонів України.

Ініціатор заходу – Департамент освіти і науки міськради – вважає, що коли найкреативніші педагоги міста пройдуть інтенсивний курс навчання, прослухають цикл лекцій і візьмуть участь в запланованих майстер-класах, це і буде найкращий кадровий резерв.

Друга сесія інноваційного міського проекту відбулася 16 лютого в великій залі Запорізької міської ради. 100 кращих представників галузі освіти взяли участь у дискусіях, інтенсивах і вебінарах та авторських інтерактивних майстер-класах від VIP-спікерів проекту. Серед тих, хто ділилися своїм досвідом із запорізькими педагогами і управлінцями, відомі на рівні держави і області вчені і керівники-новатори: Світлана Хаджірадєва, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри державного управління Національної академії державного управління при Президенті України (м.Одеса), Оксана Сулима, старший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (м.Київ), Артур Кочарян, координатор Всеукраїнських освітніх програм Microsoft Україна “Навчання для майбутнього» (м.Суми), Ніна Омельяненко, шеф-редактор управлінських журналів «Керівник навчального закладу», «Керівник дошкільного закладу», голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» (м.Київ), Максим Лепський, доктор філософських наук, професор, декан факультету соціології та управління Запорізького національного університету.

У відкритті другої сесії під назвою «Коучинг-практики в підготовці фахівців освіти» взяв участь заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

  • Міська влада приділяє особливу увагу розвитку освіти в Запоріжжі. Наскільки якісною вона буде, залежить, в першу чергу, від педагогів. Тому вже сьогодні ми турбуємося, хто буде вчити наших дітей. Проект «Управлінська сотня кадрового резерву Запоріжжя» актуальний і дуже важливий, тому що освітня галузь потребує правильних управлінських рішень. Впевнений, що завдяки участі в цьому проекті відомих вчених і керівників-новаторів, в Запоріжжі з’являться педагоги нового покоління, які суттєво підвищать якість освіти в запорізьких школах, – зазначив Анатолій Пустоваров.

Також заступник міського голови вручив сертифікати VIP-спікерів першої сесії проекту.

Нагадаємо, генеральним спонсором проекту «Управлінська сотня кадрового резерву Запоріжжя» виступає комбінат “Запоріжсталь”. Окрім іншого, вчителі проходять навчання в тренінговому центрі, що існує на базі цього підприємства.

Начальник управління підбору, комплектації і розвитку персоналу ПАТ “Запоріжсталь” Максим Педь виступає в якості одного із спікерів заходу.

Цього разу він закликав педагогів спрямовувати старшокласників на отримання робітничих професій, що є актуальним для нашого промислового регіону. За його словами, майже 80% працівників «Запоріжсталі» – це люди, що закінчили училища та професійні ліцеї, а не університети.

 

Ірина ГАВРИЛЕНКО

.2017