28 квітня в запорізькому “Козак-палаці” відбувся IX з’їзд Всеукраїнської політичної партії “УДАР Віталія Кличка”.
Подія, відразу зауважимо, хоч для Запоріжжя, хоч для України – непересічна. Вже тому, що “УДАР” – ледь не єдина в державі політична партія, яка сьогодні поступово займає сегмент так званої “третьої сили”. Потребу в якій всього нашого суспільства просто важко переоцінити. Адже ті виборці, які не сприймають відомі своєю безкомпромісною боротьбою за владу партії, отримують якусь альтернативу і шанс підтримати когось іншого.
У своєму виступі на з’їзді лідер “УДАРу” Віталій Кличко окреслив головні пріоритети своєї політичної сили. Вони абсолютно логічні – особливо, виходячи з ситуації в державі, яка на сьогодні склалася. У першу чергу мова йде про питання боротьби із “всеохоплюючою корупцією, яка стримує розвиток країни та веде до бідності”. І справді, українці вже втомилися від розмов про боротьбу і чекають політичну силу, яка по-справжньому візьметься за корупціонерів. Як ще одне надважливе завдання, “УДАР” бачить наближення рівня життя в Україні до європейських стандартів. І знову мова відразу йде про чіткий план і способи його виконання. В результаті чого інтеграція України до євроспільноти має перейти із розряду давніх і набридливих розмов у площину реальних результатів. Зрозуміло, що партія бачить шлях до Європи не як самоціль, а як один із інструментів побудови в Україні справді європейської держави. Такої, де ведеться постійний діалог із суспільством, де реалізована ідея конкурентної економіки, де створені сприятливі умови для бізнесу (тобто всі рівні перед законом, без скидок на “більш рівних”). Очевидно, що без спрощення системи оподаткування, докорінного оновлення судової та правоохоронної систем про все сказане годі й мріяти. Наостанок слід відзначити і курс партії на справжню підтримку гуманітарної галузі. Адже залишковий принцип фінансування освіти, науки, медицини, культури тощо давно став питанням національної безпеки. Яке з перших років Незалежності намагаються не помічати можновладці.
Однак в “УДАРі” розуміють, що для змін у державі на краще людям чесним, порядним, кваліфікованим, рішучим потрібно йти у владу. Єдиний спосіб це зробити – перемагати на виборах. “Символічно, що цей важливий для партії з’їзд ми проводимо у Запоріжжі, – заявив лідер “УДАРу” Віталій Кличко. – Це – легендарна земля, на якій жили та яку захищали вільні люди, які над усе цінували свободу, честь і гідність. Це – якості, яких бракує сучасній українській політиці. Ми маємо повернути ці чесноти в усі сфери суспільного життя. З цієї землі не раз в Україну приходив порятунок, коли вже було втрачено останню надію. Саме тому звідси, з цієї землі я оголошую: “Ми починаємо бій за Україну!”.
“Це – бій за Україну, який ми зобов’язані виграти! – продовжив Віталій Кличко. – Перемога потребує зусиль кожного. Не дамо владі вкрасти наші голоси. Не продаваймо майбутнє України за гречку чи цукерки”.
“Партія “УДАР” – це правоцентристська сила, яка відстоює права і гідність людини, демократію і європейський шлях розвитку, реальне місцеве самоврядування, – заявив у своєму виступі лідер “УДАРу”. – Наша діяльність – це мережа ефективних проектів, які мають працювати в кожному селі, в кожному місті. Які повинні об’єднати успішних, освічених і активних людей навколо нагальних справ. Сьогодні наша партія – вже третя за підтримкою людей політична сила в Україні”.
Далі Віталій Кличко заявив ледь не найголовніше того дня: “Я знаю добре: перемоги без боротьби не буває. Для перемоги потрібні три речі: воля, розуміння шляху і надійна, потужна команда. Приклад Грузії, а до того – приклад країн Східної і Центральної Європи показує, що воля здатна зробити неможливе. Польща, яка ще двадцять років тому була на одному рівні розвитку з Україною, нині більше нагадує Німеччину. Грузія, яка свого часу була символом корупції, змогла цю корупцію подолати і створити найпривабливіший у регіоні клімат для інвестицій. Воля означає проведення реформ, а реформи – це вичищення корупції, сприятливі умови для розвитку бізнесу, створення робочих місць і стимули для підвищення доходів людей. Успіх реформ веде до найважливішої зміни – зміни ментальності. Замість звички до поразок з’являється впевненість у перемозі”.
Партія “УДАР” ухвалила звернення до народу України. У ньому, зокрема, наголошується: “Прийдіть на вибори і проголосуйте за країну, яку не соромно залишити своїм дітям. Разом ми здатні змінити країну. Час настав!”. Серед найпринциповіших рішень, які були ухвалені з’їздом, стало питання про те, що “УДАР” за пропорційними списками іде на вибори самостійно. Пройшовши на виборах до парламенту наступного скликання, партія збирається приєднатися до демократичної опозиції. Стосовно ж виборів по мажоритарних округах, то “УДАР” підтримує принцип “один округ – один кандидат вiд опозицiї”, однак “обирати єдиного опозиційного представника повинні не партійні лідери, а громада. Попередній відбір кандидатів від опозиційних сил громадянами має відбуватися на основі незалежного соціологічного дослідження. Єдиним кандидатом від опозиції має бути той, хто має найвищу підтримку виборців”.
Серед інших важливих партійних рішень варто відзначити створення молодіжного крила партії “УДАР”, а також офіційно зафіксовану співпрацю соратників Віталія Кличка із громадським рухом “ЧЕСНО”.