Традиційні у Запоріжжі «Дні довкілля» цього року поповнились новими ідеями. Так, 11 квітня з ініціативи запорізької міської влади на базі запорізької загальноосвітньої школи екологічного профілю №20 стартувала загальноміська акція «Посади дерево»

Стартував проект у стінах цього навчального закладу не дарма, адже школа №20 одна з 15 шкіл України відібрана до участі у проекті «Школа енергії», яку підтримує міська влада, й під патронатом німецької компанії GiZ проводяться заходи з дитячого шкільного енергоаудиту.

Школярі від акції у захваті, зазначає директор навчального закладу Валерій Шульга: «Ми всі у гарному настрої, адже діти розуміють, наскільки важливо оберігати природні багатства навколо нас. Вони не новачки у цій справі, адже брали участь у всіх екологічних акціях, які проводяться у районі, місті, області».

За роботою юних любителів природи спостерігають фахівці КП «Зеленбуд», адже ініціативність це добре, та важливо правильно виконувати роботу. Комусь потрібна допомога, а у інших є досвід, завдяки бабуся та дідусям, які на садових роботах на дачі передають свої знання онукам.

Як правильно саджати дерева нам розповів  учень 7-го класу Андрійко: «Одна людина має міцно тримати деревце за стовбур, інший помічник потихеньку засипати коріння та притоптувати».

Восьмикласник Єгор разом з однокласниками встиг посадити два дерева, адже знає, що вони захистять школу від стороннього шуму та подарять затінок у спекотні літні дні.

Для учнів старших школи захід став знаковим. Цього року чи через рік вини покинуть стіни улюбленого навчального закладу, де пройшли найщасливіші роки, й підуть у доросле життя. Та десятикласниця Катерина не сумує: «Посадити дерево – можливість залишити тут частинку своєї душі». Допомагають дівчині учні молодших класів, які потім будуть поливати рослину.

Навіть батьки не залишились осторонь. Світлана, мати п’ятикласниці Олени, впевнена – такі акції потрібні: «Наші діти мають розуміти, що природи це – ми, й поки житиме природа житимемо й ми!».

У цей день дендропарк школи №2 поповнився на 150 дерев, кущів, квітів серед яких ялівець, сливи, горобина, туї, сосни, кущі самшиту та інші.

Реалізація проекту вперше за 25 років комплексно вирішить проблему озеленення шкіл та дитячих садків міста. За розпорядженням міського голови Володимира Буряка на проект було виділено близько 11  мільйонів гривень з міського бюджету.

До програми готувались серйозно – залучали екологів, біологів, – зазначає заступник міського голови Валерій Еделєв: «Ми запросили на допомогу фахівців КП «Зеленбуд», які допомогають школярам. Наша задача була не лише посадити, ай забезпечити подальший догляд за деревами. Ми проконсультувались з директорами навчальних закладів, вчителями, які готові разом з молодшим поколінням доглядати за зеленими насадженнями».