Щоб зробити «природну перлину» нашого міста більш привабливою та цікавою як для мешканців, так і для туристів з зими проводиться підготовка лісових насаджень, зазначає директор національного заповіднику «Хортиця» Максим Остапенко: «Розчищені величезні ділянки, які належали запорізькому лісомисливському господарству. Зараз  у заповіднику працює відділ лісу який контролює видалення аварійних дерева, проведення санітарних рубок, висадку нових культур».

У цьому році спостерігається активність різних організацій які намагаються допомогти заповіднику прибрати територію – проводяться суботники, прибираються сміття непрохані конструкції. Особливу увагу приділяють території узбережжя, адже по Дніпру до Хортиці викидається величезна кількість сміття.

Підготовлені лісопожежні смуги, щоб захистити заповідний ліс від надзвичайних ситуацій. Максим Остапенко наголосив: «Звертаюсь до всіх мешканців Запоріжжя – на Хортиці заборонено розводити багаття у лісових масивах. Для цього відведена ділянка туристичного пляжу де можна провести відпочинок».

Також, директор просить гостей Хортиці не рвати квіти, адже у заповіднику квітнуть ендеміки та природні угруповання квітів, що ростуть мільйони років й на загрозі зникненення: «Давайте дотримуватись культури поведінки з зеленими насадженнями, адже від позиції кожної людини залежить, чи побачать ваші онуки цю красу».