Світ
Близько 300 осіб взяли участь в неділю в демонстрації біля посольства США в Лондоні на знак протесту проти скандального американського фільму “Невинність мусульман”.
Кількість загиблих у Чехії в результаті отруєння нелегальним алкоголем досягла 20 осіб. Ще 35 чоловік наразі перебувають у лікарнях, більшість з них у важкому стані, повідомляє Чеське інформагентство ЧТК.
Україна
У Ялті відбулася IX щорічна зустріч Yalta European Strategy. Європейські політики використовували її для переговорів з Президентом Віктором Януковичем. Однією з найбільш обговорюваних подій в Ялті став виступ першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна. Засновнику щорічної зустрічі YES Вікторові Пінчуку вдалося зберегти тему європейської інтеграції України як основної на форумі. В Ялту погодився приїхати комісар ЄС з питань розширення та сусідства Штефан Фюле, який одразу ж попередив, що його присутність не означає потепління у відносинах з Києвом.
Публічний виступ Віктора Януковича не був присвячений темі євроінтеграції. Він прочитав промову про роль України у світі в цілому, а перераховуючи напрямки економічної інтеграції країни, першим згадав східний вектор: “Україна вибудовує модель співпраці з Митним союзом, вивчає шляхи співпраці та прийнятні форми інтеграції”.
Обговорення кримінального переслідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко стало темою окремої панелі в рамках форуму. Організатори до останнього моменту не розкривали ім’я її ключового учасника, яким виявився перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Крім нього, обговорювати долю екс-прем’єра запросили народного депутата Інну Богословську (ПР), радника Тимошенко Григорія Немирю і депутата Європарламенту Маріо Девіда (Європейська народна партія).
Кузьмін, як і обіцяв, взяв слово наприкінці дискусії. Формально – для того, щоб відповісти на поставлені запитання, а насправді – щоб виступити зі заздалегідь заготовленою десятихвилинною промовою. “Єдина людина, з вини якої Тимошенко перебуває за ґратами, – це її захисник у суді, який не дав своїй підзахисній жодного шансу залишитися на волі”, – повідомив Кузьмін. – “Ніхто не має права піддавати сумніву законність рішення суду, а тим більше в образливій формі відгукуватися про судову систему. А деякі політики знущаються над Україною, називаючи найбруднішими словами ті святі речі, на яких ґрунтується держава”, – заявив він.
17 вересня в селі Самсонівка Краснодонського району Луганської області на шахті “Самсонівська-Західна” ВАТ “Краснодонвугілля” виникла пожежа.
У Києві та Харкові вшанували пам’ять Г. Гонгадзе та інших загиблих журналістів. На Майдані Незалежності пройшла акція в пам’ять Георгія Гонгадзе, який зник 12 років тому, та інших загиблих за роки незалежності країни українських журналістів.
Область
В управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася нарада щодо стану підготовки медичних закладів до зими за участю головних лікарів, фахівців управлінь і відділів охорони здоров’я міст та районів області.
З початку року в області створено 25 прийомних сімей.