У Запорізькому національному університеті 27 травня розпочала роботу науково-практична конференція «Універсальний дизайн (заклади освіти, заклади культури, державна сфера, інфраструктура): європейський досвід та практика».

Організаторами конференції виступили ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» та «Запорізька обласна організація ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (ВППІ) за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України.

Мета конференції – ознайомити учасників з принципами універсального дизайну, а головне – створювати проведенням таких заходів в Україні суспільство рівних прав та можливостей для всіх громадян, у тому числі – інвалідів.

На конференції піднімалися питання про те, що в Україні не дотримуються норм і принципів універсального дизайну , незважаючи на ратифікацію Україною Конвенції про права інвалідів. Це  позбавляє людей з обмеженими можливостями доступності до об’єктів освіти, культури, соціальної, транспортної та побутової інфраструктури.

Голова ВППІ Володимир Петровський у вступному слові зазначив, що на цьому заході учасників ознайомлять з досвідом роботи і втіленням в буденне життя універсального дизайну в Європі, а також які зміни чекають на Україну.

«За останні 5 років наша організація відвідала 26 країн світу, ми дісталися навіть до Ізраїлю і можемо сказати, що різні країни по-різному організовують доступність інвалідів до різних об’єктів інфраструктури, але все робиться для їх зручності», – розповіла Заслужений працівник культури, керівник освітньо-культурологічного департаменту ГО ВППІ Світлана Петровська.

Конференція складалася з 4 блоків, в кожному з яких розглядалися різні питання та проблеми, які стосуються доступу інвалідів до об’єктів життєдіяльності. Також були представлені фотоблоки про організацію безбар’єрного середовища в Європі.

З доповідями на конференції виступили доктор психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології ЗНУ Євген Клопота, професор кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, доцент Ірина Чайка та багато інших.

«Такі заходи проводяться досить часто в різних містах України і є корисними для всіх. Вони дають можливість піднімати такі важливі питання на державному рівні», – підкреслила співробітник ВППІ Наталія Прокопчук.

Нагадаємо, конференція продовжить свою роботу протягом 2 днів в приміщенні ЗНУ з 11.00-18.00.

Тетяна НАУМЕНКО, фото автора