15 березня у Жовтневому районі відгуляли Масляну. Свято уперше пройшло в Олександрівському сквері – в попередні роки воно проходило на території ЗНУ.
Представники Запорізької міської ради Жовтневого району влаштували для мешканців міста святковий концерт за участю творчих колективів. У заході взяли участь студенти вищих навчальних закладів, коледжів, школярі, які представили свої учбові заклади на так званій “освітній ярмарці”.
Учасники заходу подарували адміністрації району торт з млинців, яким потім пригостили гостей свята. Крім того, присутнім безплатно роздали 350 млинців. Справжні гурмани також мали можливість купувати млинці з грибами, м’ясом, сиром, яблуком, вартість яких була від 2 гривень 50 копійок, млинці без начинки коштували по 1 гривні 50 копійок. Уся продукція була готова заздалегідь, але були й сюрпризи – млинці випікали прямо на Масляній на невеликих сковорідках.

 

 

 

Кульмінацією свята стало спалювання опудала Масляної. За традицією його виготовили працівники Центрального парку культури та відпочинку “Дубовий гай”. Опудало – це символ холодної і важкої зими, тому, за традицією, прощаючись з ним, народ радів, бо всі печалі й образи зими перетворюються на попіл. А з іншого боку, Масляна, символізуючи весняне благополуччя, пригощає всіх смачними млинцями.

Для того, щоб свято пройшло без надзвичайних подій, на заході чергували пожежно-рятувальні підрозділи. Рятувальники стежили за безпекою громадян під час відпочинку, проводили роз’яснювальну роботу з громадянами. Спеціалісти цивільного захисту роздавали профілактичні листівки та примірники відомчої газети “Ситуація”.

фото Олександри БУДИЛКИ

та Олександра РЯБОВА