Минулого року за проханням мешканців у Заводському районі встановили кілька нових дитячих майданчиків. Один з них – у віддаленому приватному секторі на перетині вулиць Електричної та Магнітної. Тутешні мешканці й сьогодні дякують за затишний куточок для малечі. Та люди стурбовані – попереду осінь, а освітлення на ділянці немає…

 Ганна Олександрівна часто гуляє на майданчику з онуками, адже це єдине місце у кварталі, де дітям можна безпечно побавитись.

– Діти із задоволенням катаються на гойдалках, малеча грається у пісочниці. Нам, старшому поколінню, теж є де попліткувати, – сміється жінка.

Щоправда Ганна Олександрівна стурбована – скоро почне рано темніти.

Такі ж хвилювання виникли й у молодих матусь Заводського району. Тож вони звернулись до голови районної адміністрації запорізької міської ради по Заводському району Андрія Баєва.

1-2– Мешканці попросили встановити додаткове джерело освітлення, щоб проводити час на майданчику у вечірню пору було комфортно, – зазначив Андрій Баєв.

Силами КП «Запоріжміськсвітло» 1 серпня на трьох дитячих майданчиках встановили стовпи для освітлення. До кінця тижня спеціалісти обіцяють провести дроти й забезпечити постачання енергії до світильників.

На проведення робіт гроші не були закладені у бюджет, тож райадміністрація Заводського району пропрацювала питання з депутатами запорізької міської ради. Так, Людмила Кругла з депутатського фонду виділила 35 тисяч гривень.

Взагалі, за програмою освітлення Заводського району з міського бюджету виділено близько 7 млн гривень – це п’ятнадцять вулиць, на яких освітлення часткове. На вулицях Автодорівській та Норильській освітлення проведено у повному обсязі. Крім того, у планах райадміністрації  великий проект – реконструкція освітлення Південного шосе від ПАТ «Запоріжсталь» до вулиці Верхньої. Вартість проекту – 3,5 млн гривень. Всі ці роботи планують виконати у цьому році.

– Паралельно ми працюємо з департаментом інфраструктури над проектуванням і плануванням овітлення на наступний рік. Ми подали заявки на 20 об’єктів. Це внутрішньо квартальне освітлення, освітлення вулиць приватного сектору, реконструкція великих магістральних вулиць. Планів багато, я думаю, мешканці Заводського району їх оцінять, адже це комфорт та безпека нашого життя у вечірній час, – зазначив Андрій Баєв.

В цьому році на проектуванні знаходяться чотири об’єкти Заводського району, які вже до моменту бюджетування (листопад-грудень) будуть готові, тобто буде зрозуміло, яке фінансування необхідно на реалізацію цих робіт.