З початком збору врожаю на території області зріс ризик виникнення надзвичайних ситуацій. Незважаючи на рейди пожежників, інформаційні бюлетені, рекомендаційні листи та стенди з застереженнями, запоріжці продовжують спалювати стерня та кидати недопалки з вікон автомобілів. В результаті, неконтрольований вогненний потік підхоплює вітер та несе на сусідні посіви і лісові насадження.

«В області на полях вже сталися дві масштабні пожежі. В одному з районів загорівся комбайн під час збирання врожаю, а в іншому районі приватне підприємство спалювало стерню, недотримуючись техніки безпеки. На цей час зібрано лише половину ранніх зернових культур, тому ризиків ще дуже багато», – повідомив заступник директора департаменту агропромислового розвитку області Олександр Ясинецький.

Експерти зазначають, що простим оборюванням поля можна врятувати не тільки свій врожай, а й запобігти розповсюдженню пожежі, що вже почалась, адже вигорання навіть одного гектару зернових культур несе колосальні збитки.

Разом із полями від пожеж страждають лісові насадження. Сумна доля може чекати дерева, що ростуть обабіч полів – на них перекидається степова пожежа. Через таку недбалість нещодавно вигоріла велика площа насаджень, яким було майже півстоліття.

Заповідні ліси також у зоні ризику через незаконне розведення багаття.

«Серед основних причин лісових пожеж – необережне поводження з вогнем та неконтрольоване випалювання залишків сухої рослинності. Лісова пожежа особливо небезпечна за умов сильних поривів вітру, адже можуть загорітися крони дерев. Такий вогонь швидко поширюється, і його важко локалізувати та загасити», – розповів заступник голови лісничого та мисливського господарства області Володимир Кобзар.

Спеціально для таких випадків на острові Хортиця чергує мобільна бригада пожежників.

«Ситуація з пожежами напружена, – погоджується начальник управління пожежної безпеки головного управління ДСНС у Запорізькій області Євген Водоп’янов, – але контрольована. У цьому році відбулося ряд навчань особового складу. На місцях діють відомчі та добровольчі групи, які оснащені всім необхідним технічним обладнанням. У випадку надзвичайної ситуації ми зможемо мобілізувати півтисячі чоловік особового складу та майже двісті одиниць техніки. Цих сил досить, щоб контролювати ситуацію в області».

Нагадаємо, що зараз у області – п’ятий підвищений рівень пожежної небезпеки.

Максим САВЧЕНКО