Впродовж останніх тижнів Запорізька область разом із містом Київ, Львівською, Харківською та Дніпропетровською областями перебуває в лідерах з найбільшої кількості підтверджених випадків COVID-19

За оперативною інформацією Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на ранок 10 вересня у Запорізькій області зареєстровано 107 967 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу (09 – 10.09.2021) в області зареєстровано 166 нових випадків захворювання, серед них 16 дітей, 3 медичні працівники.

Продовжують лікуватись 1732 хворих. Ушпиталено 278 осіб, амбулаторно лікується 1454 хворих на коронавірусну інфекцію.

На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 103 717 осіб.

На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 2515 летальних випадків від COVID-19 у жителів Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Запоріжжя, Запорізького, Василівського, Бердянського, Пологівського та Мелітопольського районів.

У Запоріжжі за добу, станом на 10 вересня, лабораторно підтверджено 97 випадки коронавірусу, 2 людини померли від цієї хвороби, 50 – одужали. Переважна кількість померлих – особи похилого віку та ті, що належали до групи ризику (мали супутні гострі або хронічні серцево-судинні та легеневі патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

Де зробити щеплення?

З 25 лютого 2021 року в області розпочалась кампанія з імунізації проти COVID-19. Щеплення в області проводяться силами мобільних бригад та стаціонарних пунктів щеплення. Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 8:00 10.09.2021 щеплено 200 930 осіб, зокрема закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) – 148 557 осіб.

Записатись до центру масової вакцинації можна онлайн через медичну інформаційну систему (МІС) або за посиланням та телефоном центру. Детально на vaccination.covid19.gov.ua або за номером 0 800 60 20 19.

Загалом в області використовується 4 вакцини проти коронавірусної хвороби – Коронавак, Комірнаті (Пфайзер), Астра-Зенека та Модерна.

Зробити щеплення – немає проблем

В Центрі масової вакцинації на базі ТЦ «Амстор» та ТРК «City Mall» щеплюють всіх охочих без попереднього запису. У Центрах використовують вакцини Коронавак, Комірнаті (Пфайзер) та Модерна.

Об 11 годині ранку у середу, 8 вересня, в «City Mall» біля Центру вакцинації стояли люди різного віку. Кожен спочатку заповнював форму, якою давав згоду на щеплення, відповідаючи на запитання анкети, а потім ставав у живу чергу. Після щеплення йшли у поруч відгороджене приміщення, щоб, як того вимагають правила, посидіти 30 хвилин під наглядом медиків. Вони кажуть, що в будні людей приходить менше, основний наплив припадає на вихідні, в середньому вакцинується від 360 до 600 людей.SHER6988

Наприклад, 19-річний студент ЗНУ Олександр каже, що прийшов сам, бо вирішив зробити щеплення за особистим переконанням в те, що вакцина може уберегти від захворіння.
За порядком у черзі слідкують охоронці супермаркету. Вони розповіли, що зробили щеплення у перших рядах. І взагалі, більшість співробітників «City Mall» свідомі і вже вакциновані.

У ТЦ «Амстор», де знаходиться ще один центр вакцинації, теж з самого ранку багато людей стоять в черзі на щеплення від коронавірусної інфекції. Працює одна мобільна бригада. Люди нервують з цього приводу, бо черга просувається нешвидко. У соціальних мережах люди пишуть: «Я прийшов о 9:10. У черзі 37-й», «Я стою з 10:20. У черзі 91-а. Відпросилася з роботи. Скільки буду тут стояти? Як це так одна бригада в будній день?».

Одному зі ЗМІ коментар з цього приводу дав заступник міського голови Запоріжжя Геннадій Наумов.

«Я знаю, що з самого ранку в «Амсторі» працює всього одна мобільна бригада. Тут потрібно розуміти наступне: за короткий термін ми повинні вакцинувати 80% працівників освіти. Щоб, коли Запоріжжя увійде до помаранчевої зони, можна було не зачиняти освітні установи. Перед нами таке завдання поставив Президент. На сьогодні в Запоріжжі працюють 27 бригад, що роблять щеплення. Більшість з них працює на об’єктах. Міркуємо над тим, щоб кількість бригад збільшилася, але тут все не так просто. Медики повинні пройти спеціальне навчання, отримати сертифікати. Поки виходимо з того, що є. Медики не можуть всюди розірватися. До того ж черги завжди будуть, навіть якщо кількість бригад зросте. В основному люди йдуть вакцинуватися саме в центри масової вакцинації в «Амсторі» і ТРК «City Mall». Забуваючи, що щеплення можна отримати в медустановах», – зазначив Геннадій Наумов.

Центри вакцинації населення від COVID-19 розташовані на базі:

  • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Запорізької міської ради (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 88); 068-314- 51-57
  • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Запорізької міської ради (м. Запоріжжя, вул. Авраменка, 4); 061- 702-34-03
  • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №5» Запорізької міської ради (м. Запоріжжя, вул. Запорозького козацтва, 25); 061- 286-28-09
  • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №8» Запорізької міської ради (м. Запоріжжя, вул. Харчова, 2); 061- 702-33-83
  • ТРК «City Mall» (м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 1-б); 067- 611-66-20
  • ТЦ «Амстор» (м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 64), жива черга.

SHER6991

Читайте також: Що необхідно Запоріжжю для сталого проходження опалювального сезону