Цьогорічне ЗНО з української мови і літератури не минуло без порушень та сумних наслідків

В перший день літа абітурієнти складали найчисленніший тест ЗНО з української мови і літератури. За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з української мови і літератури взяли 222 533 особи, що становить 88,8% від загальної кількості зареєстрованих, для проходження тестування з української мови з’явилися 68 716 осіб, що становить 54,4%. Явка учасників у Запорізькій області склала 87,76% у тестуванні з української мови і літератури та 59,34% з української мови.

Поясненням такої низької явки є закон про звільнення здобувачів повної загальної середньої освіти 2021 року від обов’язкового проходження ДПА у формі ЗНО. Ймовірно, саме через звільнення учасників від обов’язкового проходження ДПА, а також через вужчі можливості для використання результатів сертифікаційної роботи з української мови, значна кількість учасників не з’явилися для проходження цього іспиту.

Як повідомляє Український центр оцінювання якості освіти, 75 учасників ЗНО не були допущені до пунктів тестування, з них 12 – через виявлення ознак гострих респіраторних захворювань.

В Запорізькій області правоохоронці виявили 6 порушників, які не дотримались правил поводження під час ЗНО. Троє проходили тестування в Запоріжжі, у них виявили мобільний телефон, навушники та смартгодинник. Мобільні телефони спробували пронести із собою по одному порушнику в Оріхові, Василівці та в Пологах. Дівчина в Оріхові влаштувала істерику, адже телефон, за її словами, був вимкнений. Зауважимо, що абітурієнт позбавляється права проходити тестування за наявності навіть вимкненого телефону. Робота абітурієнта може бути анульована і вже після проходження тестування, якщо з’ясується, що він мав при собі телефонний апарат під час виконання тесту.

Читайте також: Які місця посіли університети Запоріжжя у рейтингу найкращих вишів