Найбільше подорожчали овочі, тільки за місяць їх ціна зросла на 13,8%

За даними Головного управління статистики в Запорізькій області, ціни на споживчому ринку області в грудні 2018 р. по відношенню до листопада 2018 р. зросли на 0,3% (в Україні – на 0,8%), по відношенню до грудня 2017р. – зросли на 9,2% (в Україні – на 9,8%).

Так, за місяць ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Крім овочів подорожчали твердий та м’який сир, хліб, м’ясо птиці, сметана, масло, молоко, риба та продукти з риби (на 1,4–0,8%). Разом з тим подешевшали фрукти, крупа гречана та рис (на 2,6–2%). Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 0,2% в результаті зростання цін на тютюнові вироби (на 0,9%). Вартість одягу і взуття зменшилась на 4%.

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому зросли на 0,2%, в основному, за рахунок зростання вартості скрапленого газу (на 3,6%). Зросли також тарифи на послуги з централізованого опалення, підвищилась плата за оренду житла (на 0,4% та на 0,3% відповідно).

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла додали в ціні 0,2%. Підвищення цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання (на 0,7%) стало основною причиною подорожчання у сфері охорони здоров’я на 0,6%. Внаслідок зменшення цін на паливо та мастила, а також автомобілі (на 6,0% та на 1,4% відповідно) здешевлення у сфері транспорту склало 1,4%. Одночасно зросла вартість проїзду в автомобільному пасажирському транспорті (на 2,7%). Зростання цін у сфері зв’язку на 1% спричинене, в основному, підвищенням плати за користування мобільним зв’язком (на 2,3%).

Серед товарів та послуг відпочинку і культури, які зросли в ціні на 0,1%, найпомітніше подорожчали живі квіти, послуги кінотеатрів, кабельне телебачення, газети та періодичні видання (на 4,3–2,1%). Ціни у сфері освіти залишилися без змін.

Збільшення вартості послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням та з харчуванням поза домом (на 1,8% та на 0,6% відповідно), стало причиною подорожчання у сфері ресторанів та готелів (на 0,8%). Зниження цін різних товарів та послуг на 0,4% відбулось внаслідок здешевлення ювелірних виробів із золота, а також інших приладів та товарів для особистого догляду (на 2,5% та на 1,0% відповідно).

«Запорозька Січ» вже повідомляла, що в Запоріжжі подешевшав проїзд.