Руйнування комунальних мереж на лінії вогню ліквідовують між обстрілами, – повідомляють в ЗОВА.

На сьогодні, 18 червня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання більше 23 тисячі абонентів у 78 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби внаслідок активних бойових дій в мережах ПАТ «Запоріжжяобленерго» з’явилися нові пошкодження та збільшилася кількість відключень. Зокрема, через ворожі обстріли були знеструмлені 2 132 родини у м. Пологи та 113 домівок на території обслуговування Оріхівського районного відділення. Також мають місце 2 одиничних відключення у Запорізьких міських електромережах.

По решті території (Гуляйпільському та Василівському районним відділенням) ситуація протягом минулої доби не змінилася. Через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

За наявною інформацією на сьогодні по області без газопостачання знаходиться більше 81 тисячі абонентів у 107 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби у м. Василівка внаслідок обстрілу було пошкоджено розподільний газопровід низького тиску. Без газопостачання залишилися 27 споживачів.
Разом з тим, у м. Оріхів були усунуті, пошкодження розподільних газопроводів низького тиску, завдані раніше того ж дня внаслідок обстрілу.

Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень у інших населених пунктах області проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.

Кількість пошкоджених внаслідок ведення бойових дій та ворожих обстрілів житлових будинків у населених пунктах області продовжує збільшуватися. За наявною інформацією на сьогодні в області повністю зруйновано або частково пошкоджено 1 491 домоволодіння.