У Запорізькій міській клінічній лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги відкривається сучасне реабілітаційне відділення

У лікарні зазначають, реорганізація нарешті змогла відбутися завдяки Всеукраїнській медичній реформі.

– Таке відділення максимально важливе для лікарні, – вважає завідувач відділення нейрохірургії Дмитро Івахненко. Тепер ми зможемо надавати повний цикл лікування хірургічним пацієнтам. Після того, як зняті шви, пацієнт закінчив хірургічну стадію лікування, його можна піднімати на ноги, відновлювати його рухову активність, а ми були змушені переводити його в інші лікарні, а це дуже складно. Тепер з огляду на реформу, що за пацієнтом будуть надходити кошти на операцію і реабілітацію, в одній лікарні повинні бути і реабілітація, і терапевтичне відділення. Тому реабілітаційне відділення дуже важливе. Тож зменшення ліжок, як деякі розпускали чутки, не буде, навпаки буде розширення.

За словами Дмитра Івахненка, ніяких скорочень у лікарні не планується, навпаки, з’явилися ще ставки: ерготерапевт, логопед, психолог, лікар лікувальної фізкультури, сестринський склад  догляду за пацієнтами.

Також у лікарні великі плани на подальшу реорганізацію.

– Планують з ліжок неврологічних зробити ціле профільне відділення, з інтенсивної терапії – додаткову нейрореанімацію. Плани великі й обсяг допомоги будемо тільки розширювати. Відповідно й кадри потрібно посилювати, – розповідає завідувач відділення нейрохірургії.

Також він зазначив, що завдяки тому, що гроші тепер підуть за пацієнтом незаможні пацієнти матимуть максимальне забезпечення послугами, а раніше все це було на дотаціях та залишках.

Читайте також: У запорізькій лікарні з’явиться сучасне відділення реабілітації після операцій