У Запоріжжі зафіксували два випадки тропічної малярії
Наприкінці літа медики діагностували малярію в студента з Нігерії, а на початку вересня виявили хворобу в запоріжця, який повернувся з Африки.
Зазначимо, малярія передається через укус комарів. Але медики наголошують, що в Запорізькій області комарів, які можуть переносити цю хворобу, не має.
Підхопити малярію можна також під час переливання крові або при використанні шприца, яким користувався хворий. Як з’ясовано під час епідеміологічного розслідування обох випадків, ці дії після приїзду захворілих в Україну не відбувалися, повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр.
Спеціалісти також нагадали запоріжцям основні прояви малярії, при появі яких необхідно негайно звертатися за медичною допомогою.
Після укусу зараженим комаром людина захворює не відразу. Інкубаційний, або скритий період, складає в середньому від шести до двадцяти п’яти днів, а при деяких видах малярії – до трьох років. До речі, малярійний комар має невеликий розмір – до 0,5 см, великі комарі ніякої загрози для людини не несуть.
В більшості випадків початок захворювання на малярію проявляється у вигляді загального нездужання, лихоманки, м’язового та головного болю. Згодом з’являються характерні малярійні напади, котрі супроводжуються лихоманкою, жаром, рясним потовиділенням. Такі напади повторюються через один-три дні, що залежить від виду малярії . Під час нападу малярії в організмі хворого руйнується велика кількість еритроцитів (червоних кров’яних тілець), в яких розмножуються малярійні збудники – плазмодії. В результаті – виникає малокрів’я (анемія). На тлі нападів збільшується селезінка, печінка, страждає серцево-судинна, нервова, легенева системи.
Найбільш небезпечною із усіх видів малярії є тропічна, при якій приступи виникають кожного дня . У разі невчасно розпочатого лікування вона часто дає ускладнення, що призводять до летальних наслідків. Однак, всі види малярії мають один спільний симптом — підвищення температури. І дуже важливо не згаяти час, сприйнявши це небезпечне захворювання за ГРВІ або грип. Тому, всі особи, які побували в «малярійних» країнах, на протязі трьох років після повернення при підвищенні температури, незалежно від діагнозу, повинні обов’язково дослідити кров із пальця в клінічній лабораторії на наявність збудника малярії. Ця проста маніпуляція може врятувати життя.
На теперішній час вакцини проти малярії не існує. Одним із найважливіших профілактичних заходів проти малярії залишається захист від укусів комарами.
Нагадаємо, в Запорізькій області новий випадок хвороби, від якої не існує ліків.