Церква на честь Зачаття Пророка Іоанна Хрестителя розташована на нижньому поверсі Свято-Покровського архієрейського собору.

У ній є велика купіль, в якій під час обряду хрещення можуть занурюватися навіть дорослі. Там же будуть відбуватися щотижневі молебні про зачаття дітей для бездітних подружніх пар.

Урочисту процедуру освячення нового храму провів Високопреосвященніший Лука, Митрополит Запорізький і Мелітопольський. І почав її з підготовки престолу – основного священного предмета церкви.

– Ми довго думали, в честь кого освятити цей престол, адже тут є одна особливість – купіль – місце, де буде відбуватися таїнство хрещення. Але ж для того, щоб когось хрестити, треба спочатку його народити. Ось так і народилася ідея назвати цей храм на честь зачаття Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, – сказав митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

З історії відомо, що батьки Іоанна Хрестителя праведний священик Захарія і дружина його Єлисавета, доживши до похилого віку, залишалися бездітними. Вони дотримувалися заповідей Божих і невпинно молилися Богу, щоб Він дарував їм дитя. І Бог почув їхні молитви.

У день освячення до храму прийшли запорожці Сергій і Настя. Вони в шлюбі майже два роки, але дітей чомусь поки не мають, хоча, за словами медиків, проблем зі здоров’ям у подружжя немає.

Як запевнив настоятель Свято-Покровського архієрейського собору о. Олег Семенчук, після Великодня щотижня в храмі на честь Зачаття Пророка, Предтечі, і Хрестителя Господнього Іоанна будуть проходити молебні про дарування безплідним парам дітей.

Світлана Вергун