Осінні місяці в роботі військових комісаріатів України і зокрема, Центрального ОРВК м.Запоріжжя є традиційно «гарячою» порою, оскільки саме в цей період ними виконується низка завдань, пов’язаних із зміцненням обороноздатності нашої країни.

Так, у вересні-жовтні Центральним ОРВК залучались резервісти для проходження масштабних навчальних зборів на базі 25 окремої Дніпровської повітряно-десантної бригади. А 6 жовтня в Центральному ОРВК м. Запоріжжя відбулась урочиста зустріч резервістів, які повернулися з навчальних зборів, і з честю виконали поставлені перед ними завдання щодо підвищення бойової майстерності. Перед резервістами виступив військовий комісар Центрального ОРВК м. Запоріжжя полковник Г.М.Яременко, який подякував за зразкове несення служби й нагородив їх почесними грамотами. Служба у військовому резерві була вперше впроваджена 10 років тому. Основною її метою є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань із захисту держави на професійному рівні. Резервісти – це справжні патріоти, що готові будь-якої миті стати на захист Батьківщини та прибути за викликом до військових частин. Створення військового оперативного резерву першої черги – одне із важливих завдань сьогодення, визначених Президентом України для Збройних Сил України.

Ще одним з важливих напрямків роботи військових комісаріатів у зазначений період є забезпечення виконання осіннього призову громадян на строкову військову службу з метою здобуття військово-облікової спеціальності. Осінній призов розпочався 1 жовтня і триватиме до 30 листопада 2016 року. У цей період громадяни віком 20-27 років викликаються на призовну комісію для проходження медичного огляду, або, за наявності підстав, передбачених законодавством, для подання документів, що підтверджують право на відстрочку від призову. 4 жовтня перші призивники із обласного збірного пункту були відправлені до військових частин Збройних Сил України. Слід пам’ятати, що строкова військова служба є почесним конституційним обов’язком кожного чоловіка, який досяг призовного віку, а ухилення від неї це не лише ганебний, недостойний вчинок, а ще й злочин, відповідальність за який передбачено статтею 335 Кримінального кодексу України і карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Також Центральний ОРВК продовжує виконувати завдання щодо залучення громадян для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України. Так, у 2016 році кількість осіб, у яких виникло таке бажання,

зросла у декілька разів порівняно з минулими роками. Зростання інтересу до військової служби за контрактом пов’язане з істотним збільшенням грошового забезпечення та покращенням соціального та правового захисту військовослужбовців. Центральний об’єднаний районний військовий комісаріат м. Запоріжжя постійно проводить прийом кандидатів (чоловіків у віці від 18 до 60 років), які не мають судимостей і придатні за станом здоров’я. Залучаються особи рядового, сержантського та офіцерського складу.

Юрій ХАРЧЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА