Напевно, немає такого запоріжця, який жодного разу не чув про Покровський ярмарок, що вже став доброю традицією козацького краю. Цьогоріч у рамках свята дванадцятий рік поспіль пройшла Всеукраїнська громадська Акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Саме ці слова визначають основні завдання Служби порятунку «101». Відвідувачі ярмарку завітали до Міста рятувальників, де побачили виставку сучасної пожежно-рятувальної техніки підрозділів ДСНС області. Кожен зміг випробувати себе в ролі водолаза, піротехніка, пожежного-рятувальника, отримати знання з надання медичної допомоги та ознайомитися з роботою газодимозахисної служби, групи радіаційного та хімічного контролю. Також рятувальники розгорнули консультаційний пункт, в якому громадяни отримали кваліфіковані відповіді на запитання, що стосуються правил поведінки при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів, безпечного поводження у побуті та на відпочинку. Маленькі гості свята змогли приміряти бойовий одяг вогнеборців та навіть потримати навчальні макети ВНП, лише за умови, що при їх виявленні у жодному разі не візьмуть їх до рук. Розважали дітлахів юні рятувальники – команда ДЮП Запорізької ЗОШ №15.

Уподовж акції психологи ДСНС області провели опитування, на меті якого – дізнатися громадську думку стосовно професії рятувальника. Як з’ясувалося, запоріжці задоволені роботою Служби порятунку та довіряють досвіду й професіоналізму її працівників.

Також у ході Акції відбулися дитячі конкурси малюнків на асфальті «ДСНС очима дітей» та «Фокс і Трот поспішають на допомогу» від соціального партнеру Групи компаній «Фокстрот». У малечі з’явилася чудова нагода пофантазувати і зобразити Службу порятунку та основні аспекти безпеки життєдіяльності такими, якими вони постають у їхній дитячій уяві.