У травні подорожчали продукти, паливо та медичні послуги

У Запорізькій області лише за місяць ціни на продукти та безалкогольні напої зросли на 0,7%. Наприкінці зими спостерігалося стрімке подорожчання фруктів та овочів. Як писав сайт “Запорозька Січ”, ціни на цибулю побили всі рекорди.

Виключенням не став і травень. Ціни на фрукти зросли більш ніж на 4%, овочі – на 3%. Підвищилася також вартість м’яса та виробів з нього, цукру, продуктів з переробки зернових і рису. Разом з тим, подешевшали яйця молоко, риба, сало та олія.

Алкоголь та цигарки подорожчали майже на 1%. Вартість одягу та взуття знизилася на 4%.

Комунальні тарифи в середньому зменшилися на 1%. Відбулося це через здешевлення природного газу на 5%. При цьому зросли ціни на оренду житла та послуги з утримання та ремонту будинків (0,5%).

У сфері охорони здоров’я спостерігалося подорожчання медичних та стоматологічних послуг на 1,4% , а також ліків на 0,5%.

У травні додало у вартості й паливо (більш ніж 5%), що вплинуло на ціни в сфері транспорту.

За місяць зросли ціни на інтернет (5%), збільшилася вартість фінансових послуг (на 8,4%), а також товарів та послуг для особистого догляду (на 1,2%).

В цілому за місяць у Запорізькій області ціни на споживчому ринку зросли на 0,4%, з початку року – на 4,4%, повідомляє  ГУ статистики України в Запорізькій області.

Нагадаємо, в Запоріжжі зміниться ціна на холодну воду. Скільки доведеться платити містянам, можна дізнатися тут.

Читайте також: Запоріжці найчастіше купують позашляховики