Покарання без ув’язнення, без ізоляції від суспільства, а з користю для нього – це суть пробації. Такі засуджені допомагають комунальникам у Запоріжжі чистити місто від сміття, снігових наметів, опалого листя тощо, – повідомляють у філії Державної установи “Центр пробації” в Запорізькій області.

За незначні кримінальні правопорушення судом людям призначаються громадські роботи. У м. Запоріжжя в 2021 році на обліку органів пробації перебувало 307 правопорушників, засуджених до громадських робіт. На 1 січня 2022 року 95 клієнтів пробації продовжують відбувати покарання. Відпрацювали громадські роботи 146 таких засуджених.

Громадські роботи за системою пробації призначають за місцем проживання засудженого. Перелік робіт визначають місцеві органи влади.

Новацією 2021 року стало включення нових об’єктів, де таке покарання відбувають клієнти пробації, – некомерційні підприємства Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків по Хортицькому та Дніпровському районах м. Запоріжжя. Цього року на розгляд міської ради внесено проєкт про доповнення таких об’єктів по Вознесенівському та Комунарському районах.

Пробація важлива тим, що людина відбуває покарання в громаді, а не в місцях позбавлення волі. Громадські роботи є безоплатними й місцеві бюджети економлять на цьому. За минулий рік на громадських роботах відпрацювали майже 14 тисяч годин, завдяки яким економія міського бюджету склала понад 500 тисяч гривень.