Запорізькі гідроархеологи виявили козацький гарматний лафет

Унікальний історичний артефакт знайшли в руслі Дніпра на південь від острова Хортиця. Це екстраординарний в масштабах всієї України експонат. Подібні лафети є лише в деяких музеях світу. Про це повідомляється на сайті запорізької облдержадміністрації.

Археологічна знахідка являє собою дубовий лафет, окований залізом кінця 17 – початку 18 ст.ст. Його довжина – близько 4,4 метрів, ширина – 2,3 метри. Важить лафет 1200 кг.

– Під час гідроархеологічних досліджень на поверхні дна Дніпра виступала лише невеличка частина цього лафету і спочатку ми думали, що це фрагмент борту корабля чи якась деталь. Але по конструктивним елементам було зрозуміло, що це щось стародавнє.  Під час більш детальних досліджень стало зрозуміло, що це лафет. Такий лафет з встановленою на ньому потужною облоговою гарматою, ймовірно калібром до 32 фунтів,  використовувався для штурму фортець та міст, – зазначив  гідроархеолог, керівник відділу реставрації Національного заповідника «Хортиця» Валерій Нефедов.
picture-1 picture-3 picture-12 лафет 1

Знахідку вже підняли з дна річки. В подальшому її очікує реставрація, повідомляє пресслужба Національного заповідника “Хортиця”.

Нагадаємо, нещодавно на острові Хортиця науковці знайшли поховання скіфського воїна, якому 2500 років.

Читайте також: У запорізьких бібліотеках можна обрати книжку, не виходячи з дому