Один з найвідоміших історичних будинків міста приводять до естетичного вигляду

Сьогодні з фасаду будинку по проспекту Соборному, 52 демонтували вивіски та рекламні конструкції. Вони не відповідали затвердженій концепції “Коду міста” – закривали архітектурні елементи, спотворювали зовнішній вигляд будинку. З підприємцями неодноразово розмовляли, давали час на те, аби вони самостійно привели конструкції до рекомендованого вигляду, однак результату не було. Тому робоча група, у складі якої представники інспекції з благоустрою, департаменту архітектури і містобудування та КП “Запоріжградпроєкт”, склали приписи на примусовий демонтаж, повідомляє сайт мерії.

– Щодо будинку Лещинського неодноразово виникали складні ситуації з підприємцями стосовно того, як має виглядати фасад будинку. У нас було дуже багато розмов з власниками, підприємцями, але до спільного розуміння так і не дійшли. В подальшому ми будемо приводити цей фасад до належного вигляду. Перший поверх має бути перефарбований у той колір, який відповідає загальному сталому вигляду будівлі та історичній кольоровій гамі, – розповів в. о. головного архітектора міста, заступник директора департаменту архітектури та містобудування міськради Павло Назаренко.o_1e9vf5si11qb8env1bnl16lb4b12k

Спеціально для цього будинку в департаменті розробили посібник з дизайну. Він передбачає певну кольорову гаму, яка відповідає історичній стилістиці будинку та будівлям поряд, а також варіанти оформлення вивісок магазинів. Вони повинні бути невеликого розміру, з літерами напросвіт та не закривати архітектурні елементи будівлі.

Читайте також: У Запоріжжі з’являться бібліотеки нового покоління