На сесії міськради виявили порушення законодавства

Під час сьогоднішнього засідання секретар міської ради Анатолій Куртєв, як голова фракції “Слуга народу” запропонував внести до порядку денного проєкт щодо змін в постійних депутатських комісіях. Його підготували та подали голови 5 фракцій міськради.

При цьому запропонований проєкт не пройшов відповідних процедур, як того вимагають регламент міськради та Закон України “Про місцеве самоврядування”. Документ не пройшов погодження у профільного заступника міського голови, а також департаменту правого забезпечення міськради. Окрім того, запропонований проєкт не розглядався депутатами на постійних комісіях. Все це є порушенням законодавства, а тому розгляд такого проєкту не можливий. Про це наголосив голова постійної депутатської комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції Дмитро Сірий.

– Депутати мають право виносити на розгляд проєкти рішень, але при цьому суб’єкт подання рішення повинен пройти всю передбачену законодавством юридичну процедуру.  Всього цього не було зроблено. Тобто цей проєкт не може бути включений сьогодні до порядку денного. Закликаю не порушувати законодавство та діючий регламент, – зазначив Дмитро Сірий.

Окрім того, що сам проєкт поданий з порушеннями, були виявлені інші проблемні питання. Так, депутати повинні дати згоду на включення їх до тієї чи іншої комісії. Під час розгляду питання з’ясувалось, що не всі народні обранці погодились із запропонованими змінами, і не дали дозволу на включення своїх кандидатур в інші комісії.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк підкреслив, що як того вимагає закон, він не вноситиме запропонований проєкт рішення до порядку денного. Також міський голова доручив профільному департаменту провести аналіз документу й надати юридичний висновок.